Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 11 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lietuvos rašytojų sąjungos paramos akcija Ukrainai

Kostiantynas Kačanovskis, „Mes padauginsime pasaulyje meilės ir todėl nugalėsime“ (Kupianskas)

Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai Marius Burokas, Donatas Petrošius, Laurynas Katkus gruodžio pradžioje važiuoja į Ukrainą. Kyjive vyks diskusija su Ukrainos rašytojais ir kūrybos skaitymai.

Planuojama susitikti su vietos rašytojais, nuvežti Ukrainos kariams reikalingų daiktų ir Lietuvos rašytojų finansinę paramą. Ukrainos kariams reikia įvairių daiktų – planšečių, racijų, kilimėlių, neperšlampančių drabužių, naktinio matymo prietaisų, šiltų miegmaišių. Reikalingus daiktus ketinama pirkti iš surinktų lėšų.

Lietuvos rašytojų sąjunga norėtų paremti ir konkrečius sunkiai besiverčiančius rašytojus, jų šeimas. Viena iš jų – rusų pagrobto ir be žinios dingusio žinomo rašytojo Volodymyro Vakulenkos šeima, gyvenanti Kapytolivkoje, prie Iziumo.

Todėl Lietuvos rašytojų sąjunga skelbia paramos rinkimą Ukrainos kariams ir jos reikalingiems rašytojams. Suprantame, sako rašytojai, kad ne vienas jūsų jau yra aukojęs ir aukoja įvairiems fondams, tačiau artėja žiema, puolama šalies infrastruktūra, Ukrainos miestai skendi tamsoje, žmonės nuolat lieka be šildymo ir vandens. Jiems būtina pagalba.

Prašome visus norinčiuosius prisidėti prie šios iniciatyvos siųsti savo auką į Lietuvos rašytojų sąjungos literatūros fondo sąskaitą (LT567300010002448298, Swedbank AB, banko kodas 73000, su prierašu „Parama Ukrainai“), arba galite aukojamus pinigus atnešti į Lietuvos rašytojų sąjungą (adresas K. Sirvydo 6, Vilnius). Aukos renkamos iki 2022 m. gruodžio 2 d.

Jei turėsite papildomų klausimų, galite skambinti Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos referentei Rasai Bagdonavičienei ir LRS valdybos nariui, rašytojui, vertėjui Mariui Burokui.

Rasos telefono numeris: +370 600 08 291

Mariaus telefono numeris: +370 682 29 571

Lietuvos rašytojų sąjungos informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.