2022 02 24
Vidutinis skaitymo laikas:
Lietuvos vyskupai kviečia melsti taikos

Lietuvos vyskupų konferencija reaguoja į Rusijos agresiją prieš Ukrainą.
„Taikos išsaugojimas – vienas svarbiausių Bažnyčios rūpesčių. Nuo pat pirmųjų savo veiklos akimirkų Bažnyčia kvietė gerbti žmogaus gyvybę, puoselėti taikų valstybių ir tautų sambūvį. Tai ji nenuilsdama daro ir šiandien. Karas nėra ir negali būti politinių ginčų sprendimo priemonė. Kaip moko popiežius Pranciškus, «reikia pabrėžti „būtinybę laikytis prisiimtų įsipareigojimų“, kad būtų išvengta „pagundos apeliuoti į jėgos teisę, o ne į teisės jėgą“» (enciklika Fratelli tutti, 174).
Šią naktį prasidėjus plataus masto kariniams veiksmams Ukrainoje, kviečiame visus tikinčiuosius jungtis į maldą už kuo greitesnį taikos atkūrimą šioje šalyje. Vienydamiesi su popiežiumi Pranciškumi, kuris ateinantį Pelenų trečiadienį paskelbė Pasninko už taiką diena, kviečiame ir toliau už taiką melstis Rožinio malda. Sekmadienį, vasario 27 d., visi drauge burkimės į maldą savo bažnyčiose, religinėse bendruomenėse, maldos grupėse ir šeimose. Melskime, kad liautųsi pražūtingas kraujo liejimasis Ukrainoje ir Ukrainos žmonės vėl galėtų netrukdomi gyventi taikoje“, – kviečia vyskupai.
Arkivysk. G. Grušas: privalome daryti viską, kas įmanoma
Kiek anksčiau vasario 24 d. savo kreipimąsi atskirai išplatino Europos Vyskupų Konferencijų Tarybos pirmininkas Gintaras Grušas:
„Bažnyčios Europoje vienareikšmiškai smerkia tai, kas šiąnakt įvyko Ukrainoje. Mes turime veiki vieningai ir ryžtingai tam, kad kuo skubiau sustabdytume Rusijos agresiją. Privalome daryti viską, kas įmanoma, kad apsaugotume moteris, vyrus ir vaikus: dėl Dievo, sustokite dabar!
Tarptautinė bendruomenė ir konkrečiai Europos Sąjunga turėtų nepraleisti nei vienos progos sustabdyti šį konfliktą tam, kad ginklai užleistų vietą dialogui ir deryboms ir tam, kad tarptautinė teisė ir Ukrainos nepriklausomybė bei suverenitetas būtų apginti. Turime iš visų jėgų stengtis užbaigti karą, kuris galėtų pasklisti iš Ukrainos į kaimynines šalis ir taptų grėsme visai Europai.
Europos vyskupai ir krikščionių bendruomenės meldžiasi už šio konflikto aukas ir jų šeimas. Vyskupai solidarizuojasi su kenčiančiais nuo šių smurtinių veiksmų ir atsiliepia į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą maldai bei pasninkui: ‘Tegul Taikos Karalienė saugo pasaulį nuo karo beprotybės’.“
Naujausi

Gydytojas dietologas: daugeliui omega-3 riebalų rūgščių trūksta, nors to nė nejaučiame

Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadas papildytas septyniais naujais reiškiniais

Velykų misterijos uždangą praskleidus. Pokalbis su dr. A. Giniūniene

VU bibliotekoje bus eksponuojamos pirmosios lietuviškos knygos – M. Mažvydo ir M. Daukšos katekizmai

Persekiojamas kas septintas krikščionis pasaulyje

Naujai mąstyti apie karą

Amfetaminas – dvylikos, depresija ir paranoja – keturiolikos. Martyno kova už blaivumą

Išgyvenusieji ir neišdavusieji. „Vaikų akcija“ Kauno gete 1944 m. kovo 27–28 d.

Meno istorikė dr. R. Janonienė: „Man asmeniškai ypač svarbūs buvo Bernardinų ansamblio restauravimo darbai“

Aktorė J. Jankelaitytė: „Leiskime savo vidiniam vaikui kartais išeiti pasivaikščioti“

Gyvenimas gyvenime
