Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 01 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lietuvos vyskupai: nuo sausio 11 d. atnaujinamos viešos pamaldos

Lietuvos vyskupai laiške kunigams pranešė, kad nusprendžiama nuo pirmadienio, sausio 11 d., atnaujinti viešas pamaldas su žmonėmis, laikantis visų saugumo reikalavimų.

Iki tol, kol galios Vyriausybės paskelbtas karantinas, šv. Mišios bus aukojamos ribojant tikinčiųjų skaičių. Tikintieji įleidžiami į bažnyčią su burną ir nosį dengiančiomis kaukėmis, išlaikomas saugus atstumas tarp pamaldų dalyvių (10 m2 vienam žmogui ir laikantis ne mažesnio kaip 2 m atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių (iki 5 asmenų ar šeimos narių)). Tikintieji, besimeldžiantys lauke (bažnyčios šventoriuje), taip pat turi laikytis saugaus atstumo (2 m tarp asmenų ar šeimų / asmenų grupių). Rekomenduojama šv. Komuniją priimti į rankas.

Dėl laidotuvių ir toliau galioja anksčiau priimta nuostata: laidotuvių apeigos atliekamos tik kapinėse. Gali dalyvauti artimiausi šeimos nariai, neskaitant kunigo ir laidojimo paslaugų personalo. Laidotuvių šv. Mišios gali būti aukojamos be mirusiojo kūno laidotuvių dieną arba kitu laiku, pagal susitarimą su artimaisiais.

Išbandymams nesibaigiant, vyskupai ragina semtis dvasinės stiprybės maldoje. Švęsdami šv. Juozapo metus, kasdien 20 val. melstis malda: Į tave, palaimintasis Juozapai, kreipiamės vargų spaudžiami.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite