Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 10 04

Kun. Vytautas Brilius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lk 10, 38–42 „Morta, pakvietė jį į svečius“

biblija
Kun. Vytautas Brilius. Redakcijos archyvo nuotrauka

Jėzus užsuko į vieną kaimą. Ten viena moteris, vardu Morta, pakvietė jį į svečius. Ji turėjo seserį, vardu Mariją. Ši, atsisėdusi prie Viešpaties kojų, klausėsi jo žodžių.

Morta buvo susirūpinusi visokiu patarnavimu. Ji stabtelėjo ir pasiskundė: „Viešpatie, tau nerūpi, kad sesuo palieka mane vieną patarnauti! Sakyk, kad ji man padėtų“.

Tačiau Viešpats atsakė: „Morta, Morta, tu rūpiniesi ir sielojiesi daugeliu dalykų, o reikia tik vieno. Marija išsirinko geriausiąją dalį, kuri nebus iš jos atimta“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja kun. Vytautas Brilius

Visuotinai žinomas pašventinantis kelias: „melskis ir dirbk“. Gražu ir teisinga, tačiau kaip viską suspėti? Marija ir Morta kiekviena pasirinko gerą užsiėmimą, tačiau iškilo konfliktas. Toje situacijoje, atrodo, lengviausia buvo Jėzui, kuris priėmė ir Mortos patarnavimą ir dalijosi Žodžiu su Marija. Tačiau pasakė, kad Marija pasirinko geresniąją dalį. Darbas sukuria duoną, duodančią jėgų skelbti Žodį, o Žodis pašventina darbą ir laiką, ir viena, ir kita žmogaus gyvenime būtina. Tikriausiai vėliau, kai Jėzus su mokiniais paliko seserų namus, Marija dažnai ir ilgai pasakojo ir aptarinėjo Jėzaus žodžius su seserimi. Mortai paėmus Marijos naštą, Jėzaus žodžiai, paguoda ir pamokymas ilgam pasiliko jų namuose.

Ši situacija kalba ir  mūsų dienų Bažnyčiai, kai tikintysis, ieškodamas Jėzaus, neranda laiko su juo būti, o kai suranda, kasdienės, žemiškos, nors ir kilnios, pareigos juos pasiveja. Šalia paprasto laiko ir dėmesio paskirstymo čia atsiranda vietos tikrai krikščioniškai bendrystei, artimo meilei, kai galima paimti kito darbų naštą, kad jam leistume pasitraukti į dvasinį gyvenimą, kai savo dvasiniais atradimais galime pasidalinti su kitais.

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.