Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 03 16

Ingrida Kazlauskaitė CSSBVMI

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lk 11, 14–23 „Kas ne su manimi, tas prieš mane“

Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Kartą Jėzus išvarė nebylumo demoną. Demonui išėjus, nebylys prakalbėjo, ir minia stebėjosi. Kai kurie žmonės sakė: „Jis išvaro demonus su demonų valdovo Belzebubo pagalba“. Kiti, mėgindami jį, reikalavo ženklo iš dangaus.

Žinodamas, ką jie mano, Jėzus jiems tarė: „Kiekviena suskilusi karalystė bus sunaikinta, ir namai grius ant namų. Jeigu ir šėtonas pasidalijęs, tai kaip išsilaikys jo karalystė?! Jūs gi sakote mane išvejant demonus su Belzebubo pagalba. Jeigu jau aš išvarau juos su Belzebubo pagalba, tai su kieno pagalba išvaro jūsų sekėjai? Todėl jie bus jūsų teisėjai. Bet jei aš išveju demonus Dievo pirštu, tai tikrai pas jus atėjo Dievo karalystė.

Kai apsiginklavęs galiūnas sergi savo sodybą, tada jo turtas apsaugotas. Bet jei užpuls stipresnis ir jį nugalės, tai atims jo ginklus, kuriais tas pasitikėjo, ir išdalys grobį.

Kas ne su manimi, tas prieš mane, ir kas nerenka su manimi, tas barsto“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt.

Evangelijos komentaro autorius – ses. Ingrida Kazlauskaitė CSSBVMI

Tikrai pas jus atėjo Dievo karalystė

Kiekvienas karaliaujame savo namuose, savo bendruomenėje, savo šeimoje. Tai savotiška mano karalystė. Tad gavėnia yra geras metas pagalvoti, kokia gi ta mano karalystė. Ar ji nėra kartais suskilusi? Ar mano šeimoje, mano bendruomenėje, t. y. mano karalystėje, viešpatauja meilė, atjauta, gailestingumas? Žinoma, nesakau, kad mes negalime susipykti, kad negali išsiskirti mano ir mano aplinkos asmenų nuomonės. Ir turi skirtis. Tik ar jame vadovauja bendros tiesos ir bendro gėrio ieškojimas ar savo autoriteto įteisinimas? Ar esu pasiruošęs būti apsiginklavęs kantrumo, atleidimo, maldos už savo karalystės asmenį bei kitais ginklais? Nes jei ne, tai ši mano karalystė suskilusi, ir ilgai santarvė bei ramybė gyvenant kartu ilgai neišsilaikys.

Pakvieskime Jėzų į savo tarpą. Mokykimės klausytis Viešpaties, kad Jis galėtų parodyti mums teisingą kelią. Skirkime kasdien daugiau laiko įsigilinti į Dievo Žodį, kad taip geriau Jį pažintume. Kvieskime Jį į savo gyvenimą, kad mus lydėtų sėkmė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu