2020 10 16

Aurimas M. Juozaitis

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lk 12, 1–7 „Visi jūsų galvos plaukai suskaityti“

Dr. Aurimas M. Juozaitis. Redakcijos archyvo nuotrauka

Susirinko tūkstančiai žmonių taip, kad vieni kitus trypė. Tada Jėzus pradėjo kalbėti pirmiausia į savo mokinius: „Saugokitės fariziejų raugo, tai yra veidmainystės. Nėra nieko uždengto, kas nebus atidengta, ir nieko paslėpto, kas nepasidarys žinoma. Ką kalbėjote patamsyje, skambės šviesoje, ir ką šnibždėjote į ausį kambariuose, bus garsiai skelbiama nuo stogų!
Aš sakau jums, savo bičiuliams: nebijokite tų, kurie žudo kūną ir paskui nebegali daugiau kenkti. Aš parodysiu, ko turite bijoti: bijokite to, kuris nužudęs turi galią įstumti į pragarą. Taip, sakau jums: šito bijokite!
Argi ne penki žvirbliai parduodami už du skatikus? Tačiau nė vienas iš jų nėra Dievo pamirštas. Žinokite, kad netgi visi jūsų galvos plaukai suskaityti. Tad nebijokite! Jūs vertesni už daugybę žvirblių“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorius – dr. Aurimas M. Juozaitis

Koks yra tas fariziejų raugas, nuo kurio turime saugotis? Kas gali įrūgti jo dėka? Fariziejiškas melas. O kuo fariziejiškas melas skiriasi nuo „paprasto“ melo?

„Paprastas“ melas yra nuodėmė, negerai apgaudinėti kitus ir stengtis pelnytis (bet kokia forma) kitų žmonių dėka. „Paprastas“ melagis žino ir supranta, kad jis meluoja, ir nori savo melą įvairiausiomis gudrybėmis uždangstyti. Aišku, kad tai yra negerai, tačiau „paprasto“ melagio sąmoningumas yra nors šiokia tokia viltis pažadinti jo sąžinę atsiverati.

Tuo tarpu fariziejiškas melas yra kitoks. Jis ne tik ir nuodėmingas kaip „paprastas“ melas, bet jame slypi didžiulis pavojus pačiam melagiui. Fariziejus pirmiausia meluoja sau! Jis nuoširdžiai tiki savo teisumu ir neklystamumu, visiškai nesuvokdamas, kaip apgailėtinai jis atrodo ne tik kitų akyse, bet ir savo paties. Iš tiesų tas, kuris pradeda meluoti sau, ilgainiui (tai patvirtina, beje, ir naujausi neuromokslo tyrimai) pradeda tikėti, kad tai nėra joks melas, o tik „objektyvi“ tiesa ir net geriausias jos variantas! Varge, varge!.. Taip pradėjęs gyventi žmogus savo paties rankomis stumia save į pragarą, nes žinia kas yra melo tėvas (Jn 8,44). O iš ten kelio atgal jau nebėra… (plg. Lk 16,26).

Žinia – Dievas viską mato, nieko Jis neužmiršta. Jis pasveria žmogaus širdį (Pat 21, 2b), kurioje žmogus svarsto savo sprendimus (Mk 2, 6–8) ir nepaiso mūsų kalbų ar net mūsų darbų, Jam svarbiausios yra mūsų elgesio intencijos. Todėl nereikia galvoti, kad Dievas kažko „nepamatys“ ar dar absurdiškiau, kad aš nuo Jo kažką paslėpsiu [kaip pirmieji mūsų tėvai po pirmosios nuodėmės bandė tai padaryti (Pr 3, 8)]. Aš turiu išmokti gyventi tokioje tiesoje, kuri nesirūpina savo veiklos marketingu ir net nesuka galvos dėl to, ką daro mano kitos kūno dalys, tuomet, kada esu užsiėmęs svarbiais darbais Dievo šlovei. Dievas viską mato ir teisingai atlygina (Mt 6, 2–4). O mano rūpestis vienintelis – išlikti tiesoje. Nes tik ji išlaisvina (Jn 8, 32).

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.