2021 10 23

Kun. Jacek Paszenda SDB

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lk 13, 1–9 „Jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite“

Kun. Jacekas Paszenda SDB. Asmeninio archyvo nuotrauka

Atėjo keli žmonės ir papasakojo Jėzui apie galilėjiečius, kurių kraują Pilotas sumaišęs su jų aukomis. Tada Jėzus pasakė jiems: „Ar manote, kad tie galilėjiečiai buvo didesni nusidėjėliai už visus kitus galilėjiečius ir todėl taip nukentėjo?! Anaiptol, sakau jums! Bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite.

Arba anie aštuoniolika, kuriuos užgriuvo bokštas prie Siloamo tvenkinio ir užmušė; jūs manote, kad jie buvo kaltesni už visus kitus Jeruzalės gyventojus?! Ne, sakau jums, bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite“.

Jėzus pasakė palyginimą: „Vienas žmogus turėjo savo vynuogyne pasisodinęs figmedį. Kartą jis atėjo pažiūrėti jame vaisių, bet nerado.

Ir paliepė sodininkui: ‘Štai jau treji metai, kaip aš ateinu ieškoti šio figmedžio vaisių, ir vis nerandu. Nukirsk jį, kam dar žemę alina!’

Anas jam sako: ‘Šeimininke, palik jį dar šiais metais. Aš jį apkasiu ir patręšiu. Rasi jis dar duos vaisių. O jei ne, tada jį iškirsdinsi’“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Komentaro autorius – kun. Jacek Paszenda SDB

Tikriausiai visi žino posakius: Dievas tave nubaus! Tai Dievo bausmė už tavo nuodėmės! Už ką Dievas nubaudė mane? ir kitus panašius. Tai tęsiasi nuo Senojo Testamento laikų. Tarsi norėtume apkaltinti Dievą ir laikyti jį atsakingu už visas įvykstančias nelaimes. Jėzus aiškiai pasakė, kad Dievas nebaudžia už mūsų nuodėmes. Nelaimės mūsų neužklumpa dėl mūsų nuodėmių. Nereikia pasiduoti sąmokslo teorijai, nei panikuoti.

Tačiau Jėzus, pasitelkdamas net įvairius gandus, gali mums padaryti svarbią pamoką. Nors padarytos išvados yra neteisingos, šie gandai gali mums pasitarnauti: Anaiptol, sakau jums! Bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite.

Jėzus nenori mūsų įbauginti. Bet kuri situacija, net ir toji nelaimė, gali būti „įspėjimo skambutis“, paskatinantis atsiversti. Svarbu būti atviriems laiko ženklams, nes viską, kas vyksta aplinkui, galime panaudoti savo atsivertimui ir augimui. Svarbu su džiaugsmu stengtis nešti gerų darbų vaisių.

Jėzau, duok man ramią širdį, nepanikuojančią sunkumų ir nelaimių akivaizdoje, bet norinčią atgailauti ir trokštančią duoti gerų vaisių.

Prisidėk prie išlikimo!

Jei „Bernardinai.lt“ norite skaityti ir rudenį, paremkite jau dabar.