2020 10 24

Juozapa Živilė Mieliauskaitė, SF

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Lk 13, 1–9 „Jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite“

Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF. Kosto Kajėno/Bernardinai.lt nuotrauka

Atėjo keli žmonės ir papasakojo Jėzui apie galilėjiečius, kurių kraują Pilotas sumaišęs su jų aukomis. Tada Jėzus pasakė jiems: „Ar manote, kad tie galilėjiečiai buvo didesni nusidėjėliai už visus kitus galilėjiečius ir todėl taip nukentėjo?! Anaiptol, sakau jums! Bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite.
Arba anie aštuoniolika, kuriuos užgriuvo bokštas prie Siloamo tvenkinio ir užmušė; jūs manote, kad jie buvo kaltesni už visus kitus Jeruzalės gyventojus?! Ne, sakau jums, bet jei neatsiversite, visi taip pat pražūsite“.
Jėzus pasakė palyginimą: „Vienas žmogus turėjo savo vynuogyne pasisodinęs figmedį. Kartą jis atėjo pažiūrėti jame vaisių, bet nerado.
Ir paliepė sodininkui: ‘Štai jau treji metai, kaip aš ateinu ieškoti šio figmedžio vaisių, ir vis nerandu. Nukirsk jį, kam dar žemę alina!’
Anas jam sako: ‘Šeimininke, palik jį dar šiais metais. Aš jį apkasiu ir patręšiu. Rasi jis dar duos vaisių. O jei ne, tada jį iškirsdinsi’“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorė – Juozapa Živilė Mieliauskaitė, SF

Pasitikėdamas mumis Dievas duoda daug progų augti ir skleistis kasdienybėje – net kai klystame ar patys savimi nusiviliame, Dievas mumis pasitiki visą laiką. Net kai neduodame vaisiaus, nepasiekiame norimų rezultatų – galime bandyti vėl.

Kartais stebina ir žavi Dievo tikėjimas ir pasitikėjimas mumis ir kitais – galime manyti, kad situacija beviltiška ir nėra jokios vilties kaitai. Ir gauti progą pamatyti, jog Dievui tikrai nėra negalimų dalykų – Jis gali perkeisti ir padaryti nepaprastai vaisingą bet kurį gyvenimą.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Dažniausia tai vyksta ne mūsų įsivaizduojamais būdais ir net rezultatai ne visuomet yra tokie, kokių tikėtumėmės. Tačiau sodininkas geriausiai žino, kas yra reikalinga ir kaip sulaukti gerų vaisių. O mums reikia pasitikėti, kad esame svarbi to sodo dalis.