Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lk 3, 15–16. 21–22 „Kai Jėzus pasikrikštijęs meldėsi, atsivėrė dangus“

Magdalena Lina Balandytė SF, asmeninio archyvo nuotrauka

Stiprėjant žmonių lūkesčiams ir daugeliui pradėjus spėlioti, ar čia kartais ne Mesijas, Jonas visiems kalbėjo: „Aš, tiesa, krikštiju jus vandeniu, bet ateina už mane galingesnis, kuriam aš nevertas atrišti kurpių dirželio. Jisai krikštys jus Šventąja Dvasia ir ugnimi“.

Kai, visai tautai krikštijantis, ir Jėzus pasikrikštijęs meldėsi, atsivėrė dangus, ir Šventoji Dvasia kūnišku pavidalu nusileido ant jo tarsi balandis, o balsas iš dangaus prabilo: „Tu mano mylimasis Sūnus, tavimi aš gėriuosi“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – ses. Magdalena Lina Balandytė SF

Šiandieną Evangelija mus kviečia pabuvoti Jėzaus krikštynose. Šiame tekste nerandame daug aprašytų išorinių detalių, bet mūsų žvilgsnis yra kreipiamas į Jėzaus maldą ir į tai, kas vyksta po to. Jonui pakrikštijus Jėzų – šis paskęsta maldoje ir Jo vidinis širdies šauksmas Tėvui atveria Dangų – nusileidžia Šventoji Dvasia – pasigirsta Meilės Žodis – Tu mylimas mano, Tavimi gėriuosi. Jėzus pripildytas Šventosios Dvasios, Tėvo pateptas yra visiškai pasirengęs viešajai apaštalinei veiklai – nešti Dievo Karalystę į žmonių širdis.

Dauguma iš mūsų esame pakrikštyti – tapę Dievo vaikais. Bet ar susimąstome: gal krikštas mano gyvenime liko tik graži šventė, pliusiuko uždėjimas, sutvarkymas pagal tradiciją? Kviečiu akimirką pagalvoti, ką tau reiškia, kad esi Dievo sūnus, dukra. Maža to… ar girdi giliai savo širdyje Dievo Meilės Žodį tau: tu esi mano mylimoji dukra / mano mylimasis sūnus, tu esi nuostabiai sukurtas, tu nešioji mano atvaizdą, tu esi gražus, tu esi vertingas, tu esi pakankamas. Ar per visus kasdienybės vargus prisibeldžia Dievo Žodis į tavo širdį?

Tą akimirką, kai Jėzaus malda atvėrė Dangų – jis atsivėrė ne tik Jėzui, bet kartu ir šios žemės vargdieniams – Dievo malonė nusileido ant tavęs ir manęs. Dievas viską atiduoda dėl tavęs. Viską, ką turi, kad tu būtum laimingas.

Viešpatie, meldžiu padėk visa širdimi šiandien išgyventi Tavo artumą, išgirsti Tavo Meilės Žodį, prisiglausti labai arti Tavo širdies. Meldžiu, Viešpatie, sugriauk mano netikėjimo ir nepasitikėjimo sienas – ženk į mano gyvenimą, Mylimasis. 

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.