Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 03 05

Kun. Nerijus Pipiras

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Lk 5, 27–32 „Aš atėjau šaukti į atgailą ne teisiųjų, bet nusidėjėlių“

Kun. Nerijus Pipiras. Asmeninio archyvo nuotrauka

Jėzus pastebėjo muitininką, vardu Levį, sėdintį prie muitinės stalo, ir jam tarė: „Sek paskui mane!“ Tasai, viską palikęs, nusekė paskui jį.

Levis savo namuose iškėlė jam didelį pokylį. Prie stalo susirinko gausus būrys muitininkų ir kitų svečių. Fariziejai ir jų Rašto aiškintojai murmėjo ir prikaišiojo jo mokiniams: „Kam jūs valgote ir geriate su muitininkais ir nusidėjėliais?“

O Jėzus atsiliepė: „Ne sveikiesiems reikia gydytojo, bet ligoniams. Aš atėjau šaukti į atgailą ne teisiųjų, bet nusidėjėlių“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Evangelijos skaitinį komentuoja – kun. Nerijus Pipiras

Viešpaties užkalbinimas reiškia didį pokytį. Atrodo, tik keli žodžiai, kuriuos per kartu keliaujančios minios šnaresį netgi buvo sunku išgirsti, pakeičia Levio gyvenimą. Jis ne tik palieka muitinę, ne tik parengia Jėzui pietus, bet ir, kaip žinome, tampa vienu Jo apaštalų.

Vis dėlto daug kam tai kelia nuostabą. Tautos išrinktiesiems, elitui, išmanančiam Raštus, buvo keista matyti Jėzų muitininko namuose. Juk tikėta, kad Mesijas didžiausią dėmesį kreips į tuos, kurie tobulai gyvena, kurie neišklydę iš kelio.

Muitininkas, rinkdamas muitą okupacinei valdžiai, net negalėjo priklausyti vadinamųjų teisiųjų kategorijai. Be abejo, pasitikėjimo tokiais žmonėmis nestiprino ir nusistovėjusi tendencija gyventi iš vadinamosios „juodosios rinkos“ procentų. Viešpats atkreipia dėmesį į šį tikrai neidealų žmogų.

Be abejo, kyla minioje nemažas ažiotažas, vis ryškiau iškeliant klausimą: kas Tu, Jėzau, esi, kokia Tavo misija, ar Tu tikrai esi Mesijas, juk Tu laužai stereotipus?

Įsidėmėkime Viešpaties atsakymą. Peržvelkime savo pačių Mesijo misijos suvokimą. Juk ir mes neretai manome, kad sekantieji Jėzumi turėtų būti lyg ne iš šio pasauli: jiems negalima klysti, o net pati mažiausia dėmelė tampa pandemijos masto nelaime.

Viešpats pasibeldžia ne į elitinio būrio narių namų duris. Jam pačios brangiausios tos durys, už kurių gyvena gailestingumo reikalingas žmogus, nes Mesijo misija – gydyti ne sveikuosius, bet sergančiuosius. Tad nebijokime sirgti. Nebijokime, pamatę kaip Levis Viešpaties žvilgsnį, ar išgirdę paprastą Jo šnabždesį, atidaryti savo namų durų. Nes mūsų namai yra ir Jo namai. Bent jau taip turėtų būti, bent jau to turėtume siekti visi.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite