2021 09 22

Kun. Vytautas Brilius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lk 9, 1–6 „Juos išsiuntė Dievo karalystės skelbti, sveikatos ligoniams teikti“

biblija
Kun. Vytautas Brilius. bernardinai.lt nuotrauka

Sukvietęs Dvylika, Jėzus suteikė jiems galios visiems demonams sutramdyti ir ligoms gydyti. Paskui išsiuntė Dievo karalystės skelbti, sveikatos ligoniams teikti.

Jis pasakė jiems: „Nieko neimkite kelionei: nei lazdos, nei krepšio, nei duonos, nei pinigų. Neturėkite nė dviejų palaidinių. Jei įeisite į kokius nors namus, pasibūkite tenai ir iš ten keliaukite toliau. O kur tik žmonės jūsų nepriimtų, išeidami iš to miesto, nusikratykite nuo kojų dulkes kaip liudijimą prieš juos“.

Taigi išėję jie traukė per aplinkinius kaimus, visur skelbdami gerąją naujieną bei gydydami sergančiuosius.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Komentaro autorius – kun. Vytautas Brilius

Jėzus išsiunčia apaštalus Dievo dovanų teikti ir Karalystę skelbti, suteikdamas jiems galių ligoms gydyti ir valdžios demonams, tačiau neleisdamas pasirūpinti žemiškais resursais. Valdžia demonams, šviesos ir sveikatos dovanojimas, žmonių palaikymas nėra vien specialios galios, bet pirmiausia natūraliai kyla iš vienybės su Dievu. Kas galvoja Dievo mintimis, stengiasi pažinti ir vykdyti jo valią, kartu jau neša jo šviesą į pasaulį, gydo ir gaivina, vaduoja iš piktojo pinklių.

Kad Jėzus neleido mokiniams imti su savimi nieko, kas užtikrintų jų gyvenimą ir palengvintų misijos vykdymą, nereiškia specialaus jų apsunkinimo, bet yra ženklas mums, šiandienos jo mokiniams ir apaštalams.

Dieviškos dovanos, kurias dalija pasaulyje Jėzaus mokiniai, nėra iš esmės susietos su materialiniais resursais. Būti teisingam, atjausti, suprasti, solidarizuotis, dalinti pagarbą ir meilę nereikia žemiškųjų gėrybių, nei specialaus profesinio pasirengimo, tai yra tiesiog žmogiškumas, kurį gali vykdyti kiekvienas Jėzaus mokinys.

Tas žmogiškojo gerumo ir artimumo skelbimas ir yra skelbimas Dievo karalystės, ženklas, kad kažkieno gyvenime toji karalystė jau yra virtusi tikrove, svarbesne už kasdieninius rūpesčius.