Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 09 22

Antanas Saulaitis SJ

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lk 9, 7–9 „Jonui aš nukirsdinau galvą; o kas yra šitas?“

Antanas Saulaitis SJ. Vidmanto Šimkūno nuotrauka

Tetrarchas Erodas išgirdo apie visus tuos įvykius ir nežinojo, ką manyti, nes vieni sakė: Jonas prisikėlęs iš numirusių, kiti: pasirodęs Elijas, dar kiti: prisikėlęs vienas iš senųjų pranašų.

Erodas tarė: „Jonui aš nukirsdinau galvą; o kas yra šitas, apie kurį girdžiu pasakojant tokius dalykus?!“ Ir jis panoro pamatyti Jėzų.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja kun. Antanas Saulaitis SJ

Jėzus ką tik išsiuntė savo bendradarbius po miestelius ir kaimus pasakoti minioms apie artėjančią Dievo karalystę. Dabar skaitome apie karalių Erodą, vargingą Romos imperijos pavaldinį, smalsiai klausinėjantį apie Jėzų, turbūt su tokia pat meilės stoka kaip su Jonu Krikštytoju.

Jėzus baigia savo veiklą Galilėjoje, dabar surenka mokinius kelionei į Jeruzalę ir Kryžių, kaip per amžius tuo pačiu keliu eina visa Bažnyčia – per pasipriešinimus, kliūtis ir pačių silpnybes, klaidas, per neištikimybes.

Mokiniai maitino Jėzaus klausytojus, džiaugėsi sėkme, po kaimus keliaudami mokė ir gydė, išvarinėjo demonus. Tokia Bažnyčia ir toliau siunčiama nešti Gerąją Naujieną apie Dievo meilę, nesąlyginę ir visuotinę, visiems žmonėms. Eina tuo keliu ištikimai iki mirties paskui Dievo išrinktąjį Pateptąjį.

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.