Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 10 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

LMA Vrublevskių biblioteka kviečia į viešą paskaitą „Vilnietės 1863–1864 m. sukilime: liudijimai, pasakojimai, įamžinimas“

LMA Vrublevskių bibliotekos nuotrauka

2021 m. spalio 28 d. 16 val. Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) viešą paskaitą „Vilnietės 1863–1864 m. sukilime: liudijimai, pasakojimai, įamžinimas“ skaitys humanitarinių mokslų daktarė Olga Mastianica (Lietuvos istorijos institutas).

Šįkart apie 1863 m. sukilimą tyrėja kalbės nauju atžvilgiu. Kokį vaidmenį šiame sukilime jo vadovybė skyrė moterims? Ar Vilniuje veikė „moterų komitetai“? Kokią funkciją jie atlikdavo? Kodėl lūžinių istorinių įvykių akivaizdoje moterys neliko nuošalyje? Kiek moterų buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn? Kurie Vilniaus vienuolynai tapo moterų kalėjimais? Kada ir kaip moterys pasakojo apie savo patirtis sukilime? Apie ką jos nutylėjo? Ar 1863–1864 m. sukilimas ir jo pasekmės buvo moterų vidinių pokyčių laikotarpis?

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Ieškodama atsakymų į šiuos klausimus, lektorė tyrinėjo moterų, gimusių Vilniuje, čia baigusių mokslus arba atvykusių į šį miestą sukilimo metais, likimus. Įdomu tai, kad naujausių informacijos šaltinių mokslininkė aptiko Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekos fonduose.

Į renginį registruotis adresu: [email protected]

Lietuvos MA Vrublevskių bibliotekos informacija

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.