2020 07 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

LNOBT turi naują baleto meno vadovą

Martynas Rimeikis stovi prie veidrodžio.
Naujasis LNOBT baleto meno vadovas Martynas Rimeikis. Martyno Aleksos nuotrauka

Choreografas Martynas Rimeikis pradeda darbą kaip LNOBT baleto meno vadovas. Šiame poste jis pakeitė devynerius metus jame dirbusį garsų lenkų choreografą Krzysztofą Pastorą.

„Kai atėjau į LNOBT baleto trupę, tikrai nesitikėjau, kad užtruksiu čia devynerius metus. Negalėjau to numatyti, bet žinojau, kad išeisiu tada, kai būsiu įsitikinęs, jog teatre lieka adekvati pamaina. Metai bėgo, ir štai kaip choreografas iškilo Martynas Rimeikis – jaunas, talentingas, inteligentiškas ir, kas šiuo atveju taip pat labai svarbu, lietuvis. Todėl prieš porą metų kalbėdamasis su teatro vadovu Jonu Sakalausku pasakiau jam, kad galėsiu ramiai išeiti. Tie porą metų buvo skirti M. Rimeikio parengimui šiai svarbiai pozicijai“, – pasakojo nuotoliniu būdu spaudos konferencijoje dalyvavęs ir komplimentų LNOBT baleto trupei nepagailėjęs K. Pastoras.

„Gautas pasiūlymas sukėlė man vidinių apmąstymų, ką rinktis: savarankišką choreografo karjerą užsienio teatruose ar tarnystę Lietuvos baletui, padedant auginti naujas šalies baleto kartas. Nusprendžiau, kad tam esu pasiruošęs. O mano svajonė – sukurti čia tokį spektaklį, dėl kurio apie Lietuvą sužinotų kuo daugiau baleto pasaulio“, – neslėpė prieš 21 metus baleto šokėjo karjerą teatre pradėjęs, o dabar LNOBT baleto meno vadovu paskirtas choreografas M. Rimeikis.

Prie stalelio sėdi konferencijos dalyviai.
Menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas, choreografas Martynas Rimeikis. Martyno Aleksos nuotrauka
Martyno Rimeikio portretas.
Naujasis LNOBT baleto meno vadovas Martynas Rimeikis. Martyno Aleksos nuotrauka

„Martyno atėjimas į trupę yra dėsningas žingsnis. Teatras mato jame didžiulį potencialą. Tikiu juo ne vien kaip vadovu, bet ir kaip choreografu, kuriam šis karjeros etapas tebus dar platesnių ateities žingsnių pradžia. Sveikinu jį įsiliejus į ambicingą LNOBT meno vadovų komandą, kuri turi pakankamai energijos ir kompetencijos braižyti ateities gaires. Su tokia komanda galima nuversti kalnus! Taip pat noriu padėkoti K. Pastorui, kurio spektakliai išmokė mane mylėti baletą. Šis žmogus čia nuveikė labai daug, o jo inicijuotas „Kūrybinis impulsas“ puikiai prigijo mūsų teatre“, – džiaugėsi LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

2021 m. kovą teatre numatyta vienaveiksmių baletų premjera, kurioje savo naujus spektaklius publikai pristatys tiek ankstesnysis, tiek dabartinis LNOBT baleto meno vadovai. Abu pasirinko modernizmo epochos kompozitorių muziką: K. Pastorą įkvėpė Arnoldo Schönbergo „Pragiedrėjusi naktis“, o M. Rimeikį – Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien