Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 12

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Lotynų Amerika. Solidarumas Nikaragvoje persekiojamai Bažnyčiai

Malda už vyskupo Rolando Alvarezo išlaisvinimą. EPA-EFE nuotrauka

Pirmadienį, vasario 13 d., vyskupai iš visos Lotynų Amerikos Salvadoro katedroje aukos šv. Mišias už Nikaragvoje neteisėtai netekusiuosius laisvės, įskaitant už penktadienį sunkia kalėjimo bausme nuteistą vyskupą Rolando Alvarezą, Matagalpos ganytoją, ir už kitus Nikaragvos dvasininkus.

Vyskupai melsis už juos ir jų išlaisvinimą žemyninės sinodo fazės atidarymo Mišiose, kuriomis pradedami Bažnyčios Centrinėje Amerikoje ir Meksikoje regioninės asamblėjos darbai. Asamblėjos išvakarėse Lotynų Amerikos ir Karibų vyskupų konferencijų tarybos (CELAM) pirmininkas visų žemyno vyskupų konferencijų vardu pareiškė solidarumą Bažnyčiai Nikaragvoje. Kai kurios žemyno vyskupų konferencijos atskirai pasmerkė neteisėtus Nikaragvos režimo veiksmus, įskaitant Čilės episkopato nuolatinę tarybą.

Arkivyskupas Miguelis Cabrejos Vidarte, CELAM, kaip ir Peru vyskupų konferencijos pirmininkas, dabartinių išbandymų ir žmogaus teisių pažeidimų Nikaragvoje laikais užtikrino solidarumą, artumą Dievo tautai Nikaragvoje bei jos ganytojams ir užtikrino maldą už juos. CELAM pirmininkas guodė Jėzaus žodžiais:„Palaiminti persekiojami dėl teisumo: jų yra dangaus karalystė“ (žr. Mt 5,10). Jis priminė, kad Salvadoro katedroje, kurioje ganytojai pirmadienį melsis už Nikaragvos belaisvių išlaisvinimą, palaidotas vyskupas šv. Oskaras Arnulfas Romero, vargstančiųjų ir Bažnyčios kankinys.

Priminsime, kad Nikaragvos teismas penktadienį, vasario 10 d., nuteisė Matagalpos vyskupą Rolando Alvarezą 26 metams kalėjimo, vyskupą paskelbė tėvynės išdaviku ir atėmė iš jo Nikaragvos pilietybę.

Nikaragvos teisminį susidorojimą su Matagalpos vyskupu Rolando Alvarezu pasmerkė JAV vyriausybė ir Ispanijos vyskupų konferencija.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite