Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 08 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

M. Baltrukevičiaus knygos „Gražina tarp Landsbergių“ pristatymas

Knygos viršelis

Rugsėjo 1 dieną, trečiadienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje vyks Mato Baltrukevičiaus knygos „Gražina tarp Landsbergių“ pristatymas.

Atidžiau sekantieji dokumentikos ir publicistikos leidinių naujienas greičiausiai pastebėjo, kad pastaruoju metu išėjo ne viena knyga, susijusi su Vytautu Landsbergiu, jo veikla, mintijimais.

Šį pavasarį Nacionalinė biblioteka išleido M. Baltrukevičiaus knygą „Gražina tarp Landsbergių“. Knyga yra ir Nacionalinės bibliotekos padėka Landsbergių šeimai už padovanotą šeimos biblioteką, kuri jau kelerius metus atverta visuomenei Valstybingumo erdvėje. Būtent nuo užduoties užrašyti pasakojimą apie tai, kaip buvo sukaupta tokia turtinga kolekcija, prasidėjo autoriaus kūrybinė kelionė.

Svarbiausia knygos ašis yra Gražinos Ručytės-Landsbergienės pasakojimas. Moters, visur ir visada lydėjusios Vytautą Landsbergį. Įsivaizduojate, ką reiškia pianistei, muzikos pedagogei, šeimos žmogui per vieną dieną tapti pirmąja šalies ponia ir lydėti vyrą, tik atsikuriančios Lietuvos Respublikos vadovą, susitikimuose su galingiausių pasaulio valstybių galvomis? Vidurnaktį, galų gale pasibaigus begalinėms spaudos konferencijoms, prezidentiniame viešbučio kambaryje skalbti vyrui marškinius kitos dienos renginiams. Aukščiausio lygio susitikimuose atrodyti taip, kad ne tik nepadarytum gėdos, bet ir tinkamai reprezentuotum savo šalį.

Knygą sudaro Vytauto ir Gražinos Landsbergių, jų vaikų ir anūkų interviu. M. Baltrukevičius klausinėja juos apie knygas, skaitymą, muziką, gyvenimą dabartinėje Lietuvoje.

Renginyje dalyvaus knygos autorius M. Baltrukevičius, prof. Vytautas Landsbergis ir kiti Landsbergių šeimos nariai: Jūratė Landsbergytė, Birutė Landsbergytė, Vytautas V. Landsbergis, Elena Landsbergytė-Bukauskienė.

Renginį moderuos Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus vyriausioji tyrėja Silvija Stankevičiūtė.

Maloniai kviečiame registruotis ir dalyvauti.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu