Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 03 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

M. K. Čiurlionio etiudai su pianistu R. Zubovu

Pianistas, M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas Rokas Zubovas. Kęstučio Pleitos nuotrauka

Kiekvieną trečiadienį nuo kovo 10 iki rugsėjo 22 d. 17 val. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namų „YouTube“ kanale kviečiama atversti vis naują M. K. Čiurlionio muzikos pasaulio puslapį.

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje nuo vasario mėnesio pradėjo kviesti antradieniais ir ketvirtadieniais apsilankyti jų interneto paskyrose ir pasmaguriauti pačia įvairiausia su M. K. Čiurlionio gyvenimu, kūryba, aplinka ir įamžinimu susijusia informacija. Labai plačiai auditorijai skirtose kaleidoskopiškai skelbiamose žinutėse – ir M. K. Čiurlionio bendražygių portretai, ir jo vaikystės atsiminimai, ir visame pasaulyje atrandami menininko atminties įamžinimo faktai.

Kovo 10 d. M. K. Čiurlionio namų „YouTube“ kanale prasidės šešis mėnesius truksianti kelionė į M. K. Čiurlionio muzikos pasaulį, į kurią kviečia pianistas ir M. K. Čiurlionio namų Vilniuje vadovas Rokas Zubovas. Kiekvieną trečiadienį 17 val. M. K. Čiurlionio muzikos mylėtojai bus kviečiami pasiklausyti vis naujos muzikinių susitikimų ciklo „M. K. Čiurlionio etiudai su pianistu Roku Zubovu“ laidos. Pianistas šiose trumpose M. K. Čiurlionio namų „YouTube“ kanalui kuriamose laidose dalinsis savo įžvalgomis apie M. K. Čiurlionio kūrybą, menininko gyvenimo aplinkybes, laikmetį ir skambins savo prosenelio fortepijoninius kūrinius. Ciklą sudarys trisdešimt muzikinių susitikimų, aprėpiančių visą genijaus kūrybą ir gyvenimą. Paskutinis, trisdešimtasis, susitikimas planuojamas per M. K. Čiurlionio gimtadienį rugsėjo 22 dieną.

Šių koncertinių susitikimų forma M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia užpildyti dėl karantino apribojimų atsiradusį kultūrinių renginių stygių, suteikti muzikos mylėtojams galimybę bent kiek patenkinti gyvo kultūrinio bendravimo poreikį.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Pianistas R. Zubovas paatviravo, kad šio ciklo idėja atsirado ieškant būdų nenutraukti koncertinės ir šviečiamosios veiklos: „Karantino metu man asmeniškai labai sunku susitaikyti su nuolat kintančiomis renginių organizavimo nuostatomis, nuolat tvyrančia nežinomybe, kada ir kokiomis sąlygomis bus galima susitikti su muzikos ir kultūros mylėtojais. Iš pradžių į galimybę internetu rengti klasikinės muzikos koncertus ar tiesioginiame eteryje susitikti su muzikos mylėtojais ir jiems gyvai skambinti žvelgiau labiau skeptiškai: neatrodė, kad techninės galimybės leistų užtikrinti tokio bendravimo kokybę, o kartu ir prasmę. Tačiau mėnesiai, leidžiami karantino sąlygomis, reikalavo pergalvoti aplinkybes ir ieškoti būdų. Supratau, kad muzikinis pasaulis jau niekada nebebus toks, koks buvo vos prieš metus, kad mes vis labiau įprasime internete atrasti gyvo bendravimo pakaitalų. Taip atsirado šių muzikinių susitikimų formatas, manau, pritaikytas labai plačiam interneto naudotojų ratui.“

M. K. Čiurlionio namų Vilniuje informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite