Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 12 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

M. Petruškevičius ir VA „Caritas“ suvienijo jėgas – sukurta prabangi žvakė

Floristo Manto Petruškevičiaus kurta žvakė. VA „Carito“ nuotrauka

Pirmą kartą kilniam tikslui kūrybines jėgas sujungė Vilniaus arkivyskupijos (VA) „Carito“ žvakių dirbtuvių komanda ir garsiausias Lietuvos dekoratorius bei floristas Mantas Petruškevičius. Sukurta unikalaus kvapo ir išskirtinio dizaino žvakė UBI CARITAS. Visos gautos lėšos už žvakes bus skirtos Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ žvakių dirbtuvių veiklai palaikyti.

Šios žvakių dirbtuvės – tai vienas iš VA „Carito“ padalinių, socialinis verslas, kurio misija – būti vieta pokyčiams ir galimybe sugrįžti į savarankišką darbinį gyvenimą patiriantiems socialinę riziką ir esantiems VA „Carito“ globoje. Šią gražią iniciatyvą, prie kurios savo idėjomis prisidėjo „Flower Couture by Mantas Petruškevičius“, paskatino modelių agentūros „Modilina“ įkūrėja Jolanta Sadauskienė.

Naujosios žvakės UBI CARITAS pavadintos pagal seno lotyniško bažnytinio himno tekstą – „Ubi caritas et amor, Deus ibi est“, lietuviškai – „Ten, kur gailestis ir meilė, Dievas ten yra“. Ši mintis atspindi ir „Carito“ misiją – liudyti Bažnyčios rūpestį ir teikti poreikius atitinkančią pagalbą. Kartu siekiama parodyti, kad kiekvienas gali prisidėti prie bendrojo visuomenės gėrio.

Manto Petruškevičiaus kurta žvakė. VA „Carito“ nuotrauka

„Labdaros projektai man visada buvo svarbūs. Norėjau sau iššūkio – kiek ir kuo galiu prisidėti. „Caritas“ visame pasaulyje gerai atpažįstamas dėl savo veiklos, todėl rinkausi bendradarbiauti su ilgas paramos tradicijas turinčia organizacija. Ir bendru rezultatu esu išties labai patenkintas“, – sako žinomas šalies floristas M. Petruškevičius.

Žvakė sukurta belaukiant šv. Kalėdų laikotarpio, tad ir meilės tema artimui –  neatsiejama: kai dalinamasi tuo, kas svarbiausia, giliausia, prasmingiausia.

„Nuostabu, kad Mantas patikėjo mūsų misija ir pats prisidėjo prie šio ypatingo projekto savo idėjomis ir darbu – žvakė puošta jo parinktu rankų darbo popieriniu jurgino žiedu. Žvakę norime pateikti kaip dovaną, kuri primintų Trijų Karalių neštas dovanas kūdikėliui Jėzui. Indelis parinktas iš metalo, kad spindėtų tarsi auksas. Tai – dovana Karaliui. Žvakės kvapas – mira ir frankincensas. Dailiai dekoruotas dangtelis ypatingai papuoš interjerą ir sukurs pakylėtą, šventinę nuotaiką, net kai žvakė nedegs“, – sako VA „Caritas“ žvakių dirbtuvių projekto vadovė Akvilė Bašė.

Floristas Mantas Petruškevičius ir VA „Caritas“ žvakių dirbtuvių projekto vadovė Akvilė Bašė. VA „Carito“ nuotrauka

M. Petruškevičius priduria, kad norėjosi kuklaus, bet kartu ir puošnaus akcento namams. Tam, kad visi prisidėję prie labdaros džiaugtųsi kokybiška, kvapnia ir gražia žvake: „Popierinis jurgino žiedas labai gerai atskleidžia kūdikio trapumą, apsaugos ir globos poreikį, o balta spalva geriausiai tiko idėjai išpildyti – ji tyra ir skaisti.“

Šių žvakių sukurta vos 300. Jų gamyboje naudoti natūralūs produktai: sojų vaškas, medinė dagtis, kurios spragsėjimas suteikia jaukaus laužo pojūtį.

VA „Carito“ vadovė Jolita Matulaitytė džiaugiasi, kad žinomi šalies žmonės prisideda prie labdaros projektų: „Tikime, kad sukurtas grožis tampa tokia reikalinga parama tiems, kurie šiuo metu jo stokoja. Manto Petruškevičiaus indėlis labai vertingas ir dosnus. Esame laimingi, kad mums pavyko išlaikyti sau iškeltus aukštus gamybos reikalavimus.“

Žvakių galima įsigyti prabangių namų kvapų „Krispo“ salonuose: Vilniuje – PPC „Panorama“, Kaune – PC „Akropolis“, PC „Mega“, Klaipėdoje – PC „Akropolis“, „Krispo“ salone, Savanorių pr. 192C. Taip pat žvakių galite įsigyti internetu.

Visos lėšos skiriamos VA „Carito“ žvakių dirbtuvių veiklai palaikyti.

VA „Carito“ žvakių dirbtuvių informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.