Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

MAG+S vasaros programa kviečia jaunimą prasmingai ir įdomiai praleisti laiką

MagisLT nuotrauka

MAG+S yra jėzuitų sielovados programa 18–35 m. amžiaus jauniems žmonėms. MAG+S programos koordinatoriui jėzuitui Lukui Ambraziejui žodis pavadinimas MAGIS (lot. – daugiau, labiau) atspindi ignaciškojo dvasingumo esmę – mokytis gyventi kuo pilnatviškesnį gyvenimą ir labiau atpažinti Dievo valią savo kasdienoje.

„Tokios dvasios įkvėpta yra ši savaitė, kurios programoje dalyvauti jėzuitai kviečia šios amžiaus grupės jaunimą“, – pasakoja jaunasis jėzuitas. Jis priduria: „Nesvarbu, kokios yra dalyvių tikėjimo patirtys, norintiems dalyvauti MAG+S renginiuose nereikalingas joks ypatingas pasirengimas – čia laukiami visų įsitikinimų žmonės. Vienintelė dalyvavimo sąlyga yra atvirumas naujoms patirtims ir nuoširdumas bendraujant su kitais. Esame įsitikinę, kad šis MAG+S renginys gali pagilinti bei praturtinti kiekvieno jauno žmogaus tikėjimą ir sustiprinti jį asmeninėje kelionėje.“ Tomis dienomis dalyviai išgyvens įvairias, kartais neįprastas ir iššūkį keliančias, situacijas ir galės apmąstyti savo išgyvenimus kitų jaunų žmonių draugijoje.

MAG+S vasaros programa susideda iš trijų dalių: atidarymo renginio – liepos 3–4 d., eksperimentų – liepos 4–9 d. ir uždarymo renginio – liepos 9–10 d. Atidarymo ir uždarymo renginiai, į kuriuos susirinks visi dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos, vyks Kaune. Juose dalyviai turės galimybę susipažinti vieni su kitais, pasikalbėti su dvasininku, pasiklausyti žinomų lektorių įžvalgų apie tikėjimo vaidmenį įvairiose gyvenimo srityse ir, galiausiai, švęsti bendrystės džiaugsmą gyvo garso koncerte.

„Pagrindinė vasaros MAG+S’21 programos dalis – penkios vadinamųjų ignaciškųjų eksperimentų dienos, – teigia MAG+S koordinatorius. – Dalyviai galės pasirinkti, kokiame eksperimente labiausiai norėtų dalyvauti. Kiekvienas eksperimentas suburs apie 15 dalyvių, kurie įsitrauks į tam tikrą dienos programą, derindami aktyvią veiklą su bendra ir asmenine malda.“

Šiemet Lietuvoje galima rinktis net iš šešių eksperimentų (vienas vyks Latvijoje):

  1. Piligrimystės „Partizanų dienoraštis“ (Dainavos apygarda) dalyviai įvairiais būdais prisimins reikšmingus ir tragiškus Lietuvos istorijos įvykius ir sieks įžvelgti, ką tikinčiam žmogui jie reiškia šiandien.
  2. Menų eksperimentas „Atsikask talentą“ (Kulautuva) leis atrasti savo paslėptus talentus ir naujai sutikti Kūrėją savo gyvenime.
  3. Piligrimystė „Camino Lituano“ (Alytus–Kaunas) kviečia visus, mėgstančius judėjimą gamtoje ir vertinančius dvasingumą.
  4. MAG+S tylos rekolekcijas (Palendriai) rinktis kviečiami tie, kurie yra išsiilgę ramybės ir trokšta turėti laiko bendrystei su Dievu.
  5. Teatro eksperimentas (Vilnius) padės labiau pasitikėti savo spontaniškumu ir pažinti savo vidinį klouną neįprastose situacijose.
  6. Ekologinė piligrimystė (Ignalinos r.) leis praktiškai patirti ekologijos aktualumą ir sąryšį su tikėjimu mūsų asmeniniame gyvenime.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kiekvieno eksperimento dalyvius palydės bent vienas jėzuitas. „Man MAG+S yra būdas tapti labiau savimi – su kitais ir dėl kitų, – dalijasi Lukas. – Tikiu, kad šios nuotykingos dienos kiekvienam dalyviui padės rasti tai, kas jam ar jai yra vertingiausia.“

Daugiau informacijos el. paštu [email protected] ir feisbuke.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.