Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 03 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mamų mugė kviečia tvariai keisti savo garderobą ir padėti vargstantiesiems

Mamų mugės organizatorių archyvo nuotrauka

Kovo 17 d. Vilniuje, Gariūnuose, ir Kauno prekybos centre „Senukai“ prasideda 23-ioji Mamų mugė. Jos laukia ne tik šeimos, kurioms tai būdas stilingai sutaupyti, tačiau ir Ukrainos karo pabėgėliai, kuriems tai kartais vienintelė galimybė žieminius kailinukus pasikeisti į pavasarinę aprangą.

Amerikoje kiekvieną sezoną galima pamatyti tiesiai priešais namą gatvėje išdėliotus namuose užsigulėjusius, nereikalingus daiktus. Tai ir tvaraus gyvenimo būdo, mažinančio vartojimą, simbolis, ir siautėjančios infliacijos išaugintų kainų nuvargintų piniginių „daktaras“. Taip pat – socialinė bendravimo erdvė žmonėms, kuriems tai būdas ne tik apsikeisti daiktais, bet ir nuomonėmis.

Jau 23 kartą Lietuvoje tokią mugę organizuoja ir www.mainai.lt socialinė platforma bei jos įkūrėja Jurga Barbora Jauniškienė.

„Mamų mugės nebereikia pristatyti, ji juk gyva ir kasmet išskleidžia vis naujų žiedų, – šypsosi Jurga Barbora. – Viskas prasidėjo nuo greitai augančių ir todėl nuolat drabužius keičiančių vaikų. Tuomet prisidėjo ir suaugusieji, norintys tvariai keisti savo garderobą. Vėliau prisidėjo buities daiktų mainai. O dabar jau kelerius metus iš eilės mūsų akcentas – labdara. Šitos mugės gyvybiškai reikia žmonėms, kuriems ji – vienintelė galimybė nesušalti ir tinkamai apsirengti.“

Šiemetinei mugei daiktus pristatė jau 1750 partnerių. Rinktis bus galima iš beveik 200 tūkst. puikios būklės ir kokybės drabužių, avalynės bei daiktų. Mamų mugė tikisi sulaukti daugiau nei 10 tūkst. lankytojų iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos.

„Pernai neparduotus ir neiškeistus daiktus labdarai paliko beveik visi mugės dalyviai. Net 40 tūkst. rūbų praėjusiais metais buvo skirta tiems, kuriems ir keli eurai už drabužį ar batus yra per daug, – sako J. B. Jauniškienė. – O dabar dar atsiranda ir partnerių, kurie atiduoda mums savo naujus, bet neparduotus daiktus, kad mes juos skirtume labdarai.“

Už simbolines kainas parduotų partnerių drabužių ir avalynės pajamas Mamų mugė aukoja Ukrainos reikmėms. Pernai, be aukojimo daiktais, labdarai buvo surinkti 2000 eurų. Šiemet mugė tikisi surinkti dar didesnę savo partnerių auką.

„Taip pat labai noriu padėkoti ir savanoriams, – sako Jurga Barbora. – Jų indėlis į šią mugę, į jos atliekamą tvarumo propagavimą ir aukojimą gyvenantiesiems nepritekliuje yra milžiniškas. Ačiū jiems. Ačiū partneriams. Ačiū ir žinomiems veidams, kurie prideda mūsų balsui garso ir erdvės.“

Mamų mugė vyks kovo 17–26 dienomis Gariūnų naujame pastate, 0 aukšte, Gariūnų g. 70, Vilniuje, ir prekybos centre „Senukai“ Kaune, Draugystės g. 8C, B įėjimas, 2 aukštas.

Parengta pagal „Publicum Financial Communications“ informaciją.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu