Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas:

10 min.

Mano tikėjimo istorija. Aktorius M. Repšys: „Noriu, kad tikėjimas visą laiką būtų pirmoje vietoje“

Aktorius Marius Repšys. Kosto Kajėno / Bernardinai.lt videomedžiagos kadras

„Man tikėjimas reiškia viską. Ir norėčiau dar pilnesne širdimi tai pasakyti. Užtikrintai. Nes jis mane ištraukė iš liūno. Ir aš noriu, kad tikėjimas visą laiką būtų pirmoje vietoje“, – sako teatro ir kino aktorius MARIUS REPŠYS.

Jis pasakoja, kad atsivertimas jo gyvenime įvyko palaipsniui: buvo ir neapykantos Bažnyčiai etapų, buvo ir tokių, kai švelniai ją prisileidi, o dabar yra įvykę tai, ką Marius vadina būti pakrikštytam ir panardintam visa galva.

Nors, kaip prisipažįsta, augo netikinčioje šeimoje, jo patėvio mama, krikščionė stačiatikė, vaiką pakrikštijo dėl to, kad netaptų musulmonu. Mat M. Repšys augo mišrioje šeimoje: iš mamos pusės dauguma giminių buvo musulmonai, iš tėvo pusės – žydai, bet netikintys.

„Paskui aš ilgą laiką į tikėjimą žiūrėjau nerimtai. Buvo ir tokių momentų, kai išvis buvau nusivylęs bet kokiu tikėjimu. Nusivylęs Bažnyčia. Gulėjau ligoninėje Lenkijoje. Kartą į palatą užėjo kunigas. Norėjau atvirai su juo pasikalbėti, bet jis man pasakė: neturiu apie ką su tavimi kalbėtis, tave velnias apsėdęs. Ir tada pagalvojau: na ir velniop tą Bažnyčią…“ – pasakoja M. Repšys.

Aktorius Marius Repšys. Kosto Kajėno / Bernardinai.lt videomedžiagos kadras
Aktorius Marius Repšys. Kosto Kajėno / Bernardinai.lt videomedžiagos kadras

Vis dėlto, jo žodžiais, yra ir kitokio požiūrio kunigų. Vienas tokių – Kęstutis Dvareckas, būtent jis reabilitavo Mariui tikėjimą. Aktorius teigia tada supratęs, kaip svarbu pačiam norėti įsileisti į širdį Bažnyčią. Kad nepakanka vien norėti, jog ji savaime tau būtų gera.

„Kai pamačiau, ką Kęstutis daro žmonėms, kaip juos gydo, kaip jiems padeda, – ėmiau jiems pavydėti. Tų žmonių priklausomybės tikrai baisios. Iš tokių liūnų išlindę… Galvojau: aš taip norėčiau būti vienas jų, bet kaip gerai, kad nesu. Ir kartu pavydėjau jiems tikėjimo“, – svarsto M. Repšys.

Jo gyvenimo patirtis byloja, kad kartais tenka apsukti didelį ratą, jog suprastum, kad svarbiausi dalykai, kurių ieškojai, yra šalia. Tada tereikia pasirinkti eiti šiuo keliu, ir jis būtinai tave nuves pas Dievą. M. Repšys labai džiaugiasi esantis šiame kelyje: „Man atrodo, kad daugiausia, ką tikintis žmogus laimi – tai laisvę. O laisvė yra labai daug. Tik laisvė nėra bet koks gyvenimo būdas. Laisvė nėra finansinė nepriklausomybė. Laisvė nėra daryti, ką noriu. Nes tai niekur nenuveda. Nes tada jautiesi kaip besiblaškantis dykumoje.“

Mano tikėjimo istorija“ – „Bernardinai.lt“ laidų ciklas, kuriame skirtingi žmonės liudija savo krikščioniškąjį tikėjimą ir dalijasi mintimis, ką daryti tiems, kurie savo gyvenime ieško Dievo, bet vis dar jo neatranda.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu