Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 06 18

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

9 min.

Mano tikėjimo istorija. Rašytojas Laurynas Katkus

Rašytojas Laurynas Katkus. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

„Man tikėjimas visų pirma yra liturgija. Joje telpa ir literatūra, ir dailė, ir muzika, ir teatras. Sakytume, sintetinis meno kūrinys. Bet ne tik“, – sako rašytojas, vertėjas, praktikuojantis katalikas Laurynas Katkus. Jis „Bernardinams“ pasakoja, kaip supranta ir išgyvena savąjį krikščionišką tikėjimą – ir kokią reikšmę jam turėjo močiutės dovana.

„Šv. Mišios man kaskart yra stiprus ir gilus išgyvenimas. Aišku, kyla klausimas, kaip tą pakilumą, šventę išsaugoti išėjus iš bažnyčios, kasdienybėje. Čia didelė pagalba yra malda“, – dalijasi L. Katkus.

„Ką galėčiau pasakyti ieškantiesiems? Visų pirma – nebijokit. Krikščionybė nėra taisyklių rinkinys, už kurio nesilaikymą laukia griežtos bausmės. Tai yra labiau kelio ženklų sistema, meilės švyturys, kuris rodo kryptį. Kitas dalykas, gal labiau perspėjimas, – krikščionybė negarantuoja ramaus gyvenimo. Bet išbandymų laikais, sudėtingose, ribinėse situacijose tikėjimas duoda tvirtumą ir atspirtį.“

Parengė Gediminas Šulcas, Veronika Kimbrytė ir Simonas Bendžius.

„Mano tikėjimo istorija“ – „Bernardinai.lt“ laidų ciklas, kuriame skirtingi žmonės liudija savo krikščioniškąjį tikėjimą ir dalijasi mintimis, ką daryti tiems, kurie savo gyvenime ieško Dievo, bet vis dar jo neatranda.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu