Įrašo klausymosi laikas

25 min.

„Mažoji studija“. Pagrįsti krikščionybę intelektualiai

Laurynas Jacevičius. Asmeninio archyvo nuotrauka

Ar įmanoma argumentuotai apginti krikščionybę šiandien ir atskleisti tikrąjį Kristaus veidą žmogui?

Laidos „Mažoji studija. Kultūra ir religija“ svečias – Vilniaus universiteto filosofijos doktorantas, Apologetika.lt įkūrėjas ir koordinatorius Laurynas Jacevičius. Apologetika – tai krikščioniškosios teologijos šaka, siekianti krikščionybės teiginius pagrįsti racionaliai ir intelektualiai.

„Mano galutinis tikslas – skelbti Kristaus Evangeliją.  Noriu, kad žmonės patikėtų Kristumi, atsiverstų, turėtų amžinąjį gyvenimą, ir kad būtų Dievui visa šlovė. O apologetika yra viena iš priemonių“ – sako L. Jacevičius. Jis veda radijo laidas ir rengia seminarus bei diskusijas. Kodėl apologetika šiandien yra reikalinga?

„Pirmiausia noriu pasiekti žmones, kurie yra toli nuo Kristaus, paruošti jiems dirvą. Kad, kai į ją vėliau kris evangelinė Žodžio sėkla, tiems žmonėms tai nebūtų tikėjimas zuikučiais ar fėjomis, bet kad žmonės suvoktų, jog tai yra rimti dalykai. Kad krikščionybėje egzistuoja gili mąstymo tradicija, ir tai nėra kažkokių durnelių susirinkimas, kurie nesupranta, apie ką kalbama.

Kitas tikslas – stiprinti pačią Bažnyčią. Kad jos žmonės įsišaknytų tikėjime. Kai kurie man yra sakę: ‚Aš klausiau Bažnyčioje klausimų, man niekas į juos neatsakė – ir dabar nebetikiu (arba atitolau nuo tikėjimo)‘. Tad noriu jiems parodyti, kad tie atsakymai egzistuoja, ir padėti augti tikėjime.

Taip pat bandau padrąsinti žmones, kad jie patys eitų ir skelbtų Evangeliją. Nes kai kurie bijo – sako, aš neturiu ką žmonėms atsakyti, kai manęs ko nors klausia.

Ir dar vienas tikslas – mesti iššūkį skeptikui, kuris sako, kad krikščionybė yra nesąmonė“, – pasakoja Apologetika.lt įkūrėjas.

Laidą veda kun. Arūnas Peškaitis, OFM.