Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 04 22

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Metropolitas Inokentijus įspėja atleistus kunigus: gali tekti gailėtis visą likusį gyvenimą

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus. Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos nuotrauka

Į Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus svarstymus dėl situacijos Ortodoksų Bažnyčioje Lietuvoje griežtai reaguoja Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus. Politiko pasisakymus arkivyskupas vadina „radikaliai provokuojančiais“ ir keliančiais „pavojų Lietuvos valstybės stabilumui“.

Primename, kad balandžio 20 d. R. Šimašius susitiko su trimis ortodoksų kunigais: iš pareigų atleistu buvusiu Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleriu Vitalijumi Mockumi bei nuo aktyvios tarnystės nušalintais Gintaru Jurgiu Sungaila ir Vitaliu Dauparu. Po susitikimo spaudos konferencijos metu meras teigė, kad Lietuvoje veikiančios cerkvės Maskvos patriarchatui pavaldžiai Lietuvos stačiatikių arkivyskupijai priklauso „neteisėtai“. Politikas išsakė siūlymą šias bažnyčias perduoti Konstantinopolio patriarchatui – t. y. „sugrįžti į laikus, kurie buvo iki 1686 metų“.

Išplatintame pranešime spaudai metropolitas Inokentijus kritikuoja R. Šimašiaus pasisakymus – ir siunčia žinutę minėtiems trims ortodoksų dvasininkams.

„Jo [R. Šimašiaus] žodžiai tokie iššaukiantys ir provokuojantys, kad sunku patikėti, jog tai tokio aukšto rango politiko ir valstybės tarnautojo, o ne žmogaus, kuris neatsakingai bando atkreipti į save dėmesį, žodžiai. Kieno tai įtaka? Klausimas lieka atviras“, – teigia arkivyskupas.

„Pono mero vertinimai – tai vertinimai žmogaus, kuris yra atitolęs nuo Bažnyčios, menkai suvokia jos prigimtį. Tačiau savo pasisakymais, pats to nežinodamas, gerbiamas meras atkreipė visos šalies dėmesį į svarbų Ortodoksų Bažnyčios vaidmenį Lietuvoje ir jos įtaką Lietuvos visuomenei“, – sako Inokentijus.

Remigijus Šimašius. Pauliaus Peleckio / „Fotobanko“ nuotrauka

Metropolito pranešime toliau rašoma: „Atsakingi valstybės asmenys turėtų savęs paklausti, kokias pasekmes tokie radikaliai provokuojantys aukšto sostinės valdininko pasisakymai sukels Lietuvos visuomenės stabilumui, kaip paveiks tarpkonfesinius ir tarptautinius santykius. Ar tai į naudą Lietuvai, Lietuvos sostinei ir žmonėms?

Be to, negalima atmesti, jog susitikimas su ponu meru ir jo pasisakymai pastūmės tris minėtus ortodoksų kunigus tolesniems neapgalvotiems veiksmams.

Tai gali sukelti tokį rezultatą, jog teks gailėtis visą likusį gyvenimą, o amžinybėje atsakyti prieš Dievą.“

Vakar, balandžio 21 d., dėl Vilniaus mero pasisakymų sureagavo ir Trakų vyskupas Amvrosijus, R. Šimašiaus žodžius pavadinęs „įžūliais pareiškimais“.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kanceliarijos ir „Bernardinai.lt“ informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite