Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 05 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Metropolitas Inokentijus Maskvos patriarchatą paliekančius dvasininkus ragina atgailai

Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus. Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos / Orthodoxy.lt nuotrauka

Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje vadovas, Vilniaus ir Lietuvos metropolitas Inokentijus kviečia atgailai septynis į „bažnytinį skilimą pasukusius Bažnyčios tarnautojus“.

Kaip rašoma Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos informaciniame pranešime, šių metų balandžio 30 d., šeštadienį, daugiau kaip tūkstantis žmonių dalyvavo Vilniuje vykusiose Šventųjų Vilniaus kankinių Antano, Jono ir Eustachijaus 675-ųjų kančios metinių minėjimo iškilmėse, kurių metu vyko Dieviškoji liturgija, procesija ir pamaldos už Bažnyčios vienybę.

„Iškilmės parodė, kad Lietuvos Ortodoksų Bažnyčios dvasininkai ir pasauliečiai yra pasiryžę dvasinei bei kanoninei vienybei, yra atsidavę ortodoksų Šventosios Tradicijos pamaldumui Lietuvos žemėje“, – teigia arkivyskupija.

Pasak metropolito Inokentijaus, „į atskilimo ir Bažnyčios kanonų pažeidimų kelią pasukę kunigai: Vitalijus Mockus, Vladimiras Seliavko, Vitalis Dauparas, Gintaras Sungaila ir kiti, iškilmėse ir Kryžiaus procesijoje nedalyvavę Bažnyčios tarnautojai, faktiškai supriešino save su Lietuvos Ortodoksų Bažnyčia ir visos visuomenės akyse patvirtino savo, kaip atskilėlių, poziciją. Vienas iš jų, seną, šimtmečius gyvuojančią, krikščionišką religinių procesijų tradiciją įžeidžiamai pavadino „Kremliaus flešmobu“. Tokie įžeidinėjimai ir šmeižtas iš jų lūpų žiniasklaidoje pasirodo vis dažniau.“

Procesija „Už Lietuvos Ortodoksų Bažnyčios vienybę ir karo Ukrainoje stabdymą“. Luko Balandžio / „BNS Foto“ nuotrauka

„Pagrindinis jų argumentas, kuriuo jie dangstė savo tikslus, nebeveikia. Lietuvos visuomenė suprato, kad Lietuvos Ortodoksų Bažnyčia smerkia karą Ukrainos žemėje, meldžiasi už greitą jo pabaigą, taip pat už kenčiančius Ukrainos žmones“, – teigia metropolitas Inokentijus.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupija primena, kad Inokentijus Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje vardu savo pareiškimuose šių metų kovo 17 d. ir balandžio 18 d. oficialiai paskelbė besąlygišką karinės agresijos prieš Ukrainą pasmerkimą.

„Apgailestaujame, jog mūsų bendražygiai dvasininkai stojo į šį pavojingą Bažnyčios kaltinimo ir skaldymo kelią ir dabar bando sugundyti kitus kunigus bei tikinčiuosius. Tai pavojinga ne tik jiems patiems, bet ir dvasiškai nepatyrusiems pasauliečiams bei jų sieloms, o tai – jau ypač sunkus nusikaltimas prieš Dievą. Suprasdami, į kokias velniškas pinkles pateko mūsų broliai ir visi, kuriuos jie patraukė su savimi, su skausmu širdyse nuoširdžiai meldžiamės už juos, prašydami Viešpaties jų pasigailėti ir suteikti jiems atgailos dvasią“, – pabrėžia Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje vadovas.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Metropolitas Inokentijus cituojamas toliau: „Raginu kunigus: Vitalijų Mockų, Vladimirą Seliavko, Vitalį Dauparą, Gintarą Sungailą, Georgijų Ananijevą; diakonus: Viktorą Miniotą ir Georgijų Cyburevkiną atgailai, – kad džiaugsmas dėl atgailaujančio nusidėjėlio būtų ne tik danguje, kaip sako Šventojo Rašto žodis, bet ir visų Lietuvos krašto krikščionių širdyse.“

Daugiau informacijos ir komentarų įvykių Ortodoksų Bažnyčioje Lietuvoje tema skaitykite čia.