Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 02 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Metų Tolerancijos žmogumi išrinkta sesuo Viktorija Voidogaitė

Viktorija Voidogaitė CC. Dovilės Jakštaitės nuotrauka

Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos sprendimu 2021 metų Tolerancijos žmogumi išrinkta edukologė, vienuolė sesuo Viktorija Voidogaitė.

Anot fondo, V. Voidogaitė viena pirmųjų savanoriškai prisidėjo prie pagalbos pabėgėliams, ypač daug dėmesio skirdama vaikams ir jų švietimui: „Savo pavyzdžiu ji parodė, kad pabėgėliai nėra blogi ar pavojingi žmonės, o esminis barjeras slypi mūsų galvose ir stereotipuose, kuriuos peržengus, atrandi tokius pačius žmones kaip ir mes patys. V. Voidogaitė aiškiai ir nuosekliai pabrėžė savo vertybines nuostatas, jas gynė, o kur reikia – drąsiai kritikavo, kartu siekdama pirmiausiai vertybinio, argumentais grįsto dialogo, kuris mažintų įtampas visuomenėje ir minimizuotų didėjančią radikalizaciją.“

Ir Tolerancijos žmogaus apdovanojimas, ir L. Donskio premija, šiemet paskirta rašytojui, žurnalistui, vertėjui Rimantui Vanagui, bus įteiktos sekmadienį Vytauto Didžiojo universiteto Didžioje auloje Kaune.

Metų Tolerancijos žmogaus nominacija yra kasmetinė tradicija, pirmasis apdovanojimas įteiktas 2001 metais. Šis apdovanojimas skiriamas asmeniui savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite