2020 12 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mirė dailininkas Linas Leonas Katinas

Dailininkas Linas Leonas Katinas. Evgenios Levin nuotrauka

Mirė dailininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Linas Leonas Katinas. Tapytojas Linas Leonas Katinas gimė 1941 m. Radviliškyje. 1964 m. baigė architektūros studijas LTSR valstybiniame dailės institute. Nuo 1967 m. dalyvavo parodose, nuo 1990 m. buvo dailininkų grupės „24“ nariu.

Dėstė M. K. Čiurlionio meno mokykloje, Vilniaus dailės akademijoje. 1999 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose.

Šmaikštumo ir subtilaus humoro nestokojusiam dailininkui – kaip jį yra pavadinęs dailėtyrininkas Alfonsas Andriuškevičius – kosmologui, kurio paveikslai stipriai veikia žmogų savo plastine sąranga ir žadinamomis kultūrinėmis asociacijomis, kitąmet birželio 22-ąją turėjo sukakti 80-dešimt.

Menininko kūryboje dera visiškai skirtingi poliai: budizmo kultūra ir krikščionybė, Rytų ir Vakarų civilizacijos, liaudies meno koloristika ir abstrakcijų kalba, o šalia įvairiausių piktogramų, hieroglifų ir citatų – konceptualaus meno elementai.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien