2020 07 19

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Mirė menotyrininkas Osvaldas Daugelis

Osvaldas Daugelis
Osvaldas Daugelis (1955-2020). Teodoras Biliūnas/Fotobankas nuotrauka

Eidamas 65-uosius gyvenimo metus mirė menotyrininkas, muziejininkas, ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis (1955 m. spalio 6 d. – 2020 m. liepos 19 d.).

„Netekome ryškios asmenybės, erudito, tikro savo srities profesionalo, gyvenimą paskyrusio Lietuvos dailei, jos vertingiausio paveldo išsaugojimui ir sklaidai. Osvaldo Daugelio vardas neatsiejamas nuo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ir šio kūrėjo darbų garsinimo pasaulyje. Už kultūrinių ryšių stiprinimą Osvaldas Daugelis įvertintas valstybiniais ir tarptautiniais apdovanojimais, kurie šiandien byloja, kad tai didelė netektis ne tik mūsų, bet ir kitų šalių kultūros bendruomenėms“, – sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Pagrindinė O. Daugelio tyrinėjimų sritis buvo XIX ir XX amžių Lietuvos dailės kolekcijų istorija.

„Tai iškili asmenybė, kurios gyvenimo kelias pasižymėjo nuosekliu užsibrėžto tikslo siekiu. Šviesaus atminimo Osvaldo Daugelio gyvenimo misija reikėtų laikyti nenuilstamą ir nuoseklų siekį M.K. Čiurlionį be jo kūrybą pristatyti pasauliui, o kartu kryptingai ir nuolat užsienyje skleisti žinią apie Lietuvą ir jos dailės bei kultūros lobius“, – užuojautą pareiškė ir prezidentas Gitanas Nausėda.