Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 02 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mirė muzikas, choro ir orkestro dirigentas, pedagogas Arvydas Paltinas

Alvydas Paltinas ir Nelly Paltinienė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Eidamas 88-uosius pirmadienį Vokietijoje mirė muzikas, choro ir orkestro dirigentas, pedagogas Arvydas Paltinas, praėjusiais metais amžinybėn iškeliavusios dainininkės Nelly Paltinienės vyras. Apie netektį žiniasklaidai pranešė artimai su šviesaus atminimo Paltinais bičiuliavęsis kunigas Arūnas Peškaitis, OFM.

Arvydas Paltinas bus laidojamas Lietuvoje, Vilniaus Antakalnio kapinėse, kur amžinojo poilsio atguls šalia savo žmonos Nelly Paltinienės.

A. Paltinas gimė 1933 metais Klaipėdos apskrityje, Lankupiuose. Baigė Agluonėnų pradinę mokyklą ir Priekulės progimnaziją, mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje, studijavo Vilniaus valstybinėje konservatorijoje, tačiau jos nebaigė. Nuo 1954-ųjų buvo Klaipėdos kultūros namų meno vadovas ir mokytojas Klaipėdos vaikų pirmojoje muzikos mokykloje.

Jis buvo vienas estradinės muzikos Klaipėdoje pradininkų, populiaraus estradinio ansamblio „Kopų balsai“ vadovas, išugdė solistus N. Paltinienę, Eugenijų Ivanauską, Edmundą Kučinską ir kitus. 1982 metais su žmona N. Paltiniene išvyko gyventi į Vokietiją, mokytojavo Vasario 16-osios gimnazijoje, rengė koncertus, atvykdavo koncertuoti į Lietuvą.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl muziko, choro ir orkestro dirigento, pedagogo Arvydo Paltino mirties.

„A. Paltino gyvenimo kelias atspindi ištisą Lietuvos kultūros epochą ir atskleidžia gilią ir reikšmingą brydę lengvosios muzikos raidoje. Tai didžiulį atsidavimą savo pašaukimui turėjęs ir ne vieną estrados atlikėjų kartą išugdęs pedagogas. Itin reikšmingi jo ryšiai su lietuvių diaspora, indėlis į Lietuvos muzikinės kultūros puoselėjimą išeivijoje ir visuomet išlikęs glaudus santykis su Tėvyne“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

A. Paltinas buvo populiaraus estradinio ansamblio „Kopų balsai“ vadovas, išugdęs daugybę Lietuvos estrados solistų. Jis buvo Klaipėdos kultūros namų meno vadovas, dirbo mokytoju Klaipėdos vaikų muzikos mokykloje, vadovavo akordeonistų orkestrui. A. Paltinas su žmona, estrados legenda Nelly Paltiniene gyveno Vokietijoje, tačiau visuomet išlaikė ryšį su Lietuva.

Šalies vadovas reiškia užuojautą visiems A. Paltino artimiesiems, bičiuliams ir jo kūrybos gerbėjams.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite