2020 09 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Mirė profesorius Romas Pakalnis

Romas Pakalnis 2008 m. Šarūnas Mažeika/Fotobankas nuotrauka

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija pranešė, kad rugsėjo 20-osios rytą mirė ilgametis šios institucijos pirmininkas profesorius Romas Pakalnis.

R. Pakalnis, gimė Utenos apskrities Kirklių kaime, baigė miškininkystę, visą gyvenimą skyrė krašto gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimui. Sovietmečiu jis dalyvavo ekologiniame judėjime, kovojo prieš Kremliaus planus eksploatuoti naftos telkinį prie Kuršių nerijos, 1988 metų birželio 3 dieną jis buvo išrinktas į Sąjūdžio iniciatyvinę grupę.  2000–2008 m. R. Pakalnis buvo Lietuvos radijo ir televizijos tarybos narys ir pirmininkas, 2012–2018 m. ­– Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas.

Pasak prezidento Gitano Nausėdos, Lietuva neteko ryškios asmenybės, kuri visu savo gyvenimu paliudijo ištikimybę šalies gamtos, jos kultūrinio ir nekilnojamojo paveldo apsaugai, žmogaus, kuris įkūnijo esminius lietuviškojo identiteto bruožus.

Premjeras Saulius Skvernelis pažymėjo, kad R. Pakalnis iki paskutiniųjų gyvenimo dienų rūpinosi ekologinėmis ir kultūros paveldo problemomis, aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckienės išreiškė viltį, kad velionis išliks ryžtingumo ir atkaklumo pavyzdžiu, kuris kovoje už Lietuvos laisvę neatsiejamą matė ir kovą už mūsų šalies gamtą.

Velionio išlydėjimas iš Vilniaus laidojimo rūmų „Ritualas“ (Olandų g. 22) rugsėjo 21 d 15 valandą, laidotuvės vyks Sudervės kapinėse, Viršuliškėse.

Mūsų misija

Kurti krikščionišką pasaulėžiūrą atskleidžiantį, aktualų, viltingą ir išliekantį turinį.

Prisidėkite skirdami paramą.