2021 07 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mirė rusų aktorius ir muzikantas Piotras Mamonovas

Poetas, muzikantas, aktorius Piotras Mamonovas. Petrmamonov.ru nuotrauka

Sulaukęs 70-ies, ketvirtadienį mirė vienas svarbių Rusijos populiariosios kultūros atstovų – aktorius, roko atlikėjas ir kompozitorius, poetas, mąstytojas Piotras Nikolajevičius Mamonovas.

Kaip praneša rusų žiniasklaida, menininko gyvybę nusinešė COVID-19 komplikacijos. Į ligoninę P. Mamonovas buvo paguldytas liepos 1 d., nuo to laiko jo būklė vis sunkėjo. Kaip rašoma, jis nebuvo pasiskiepijęs.

P. Mamonovas gimė intelektualų šeimoje 1951 m. balandžio 14 d. Maskvoje. Dėl „rodomų cirkų“ išmestas iš dviejų mokyklų, nuo jaunystės grojo rokenrolo grupėse. Studijavo Poligrafijos institute ir kelerius metus dirbo spausdinimo ir publikavimo srityje, taip pat užsiėmė kitais smulkiais darbais, vertėjavo iš anglų, danų, norvegų ir švedų kalbų.

1982 m. įkūrė roko grupę „Zvuki Mu“ (Звуки Му) ir neilgai trukus tapo vienu garsiausių atlikėjų Sovietų Sąjungoje, išgarsėjo ir už jos ribų. Koncertuodamas su grupe lankėsi ir Lietuvoje.

Rež. Pavelo Lungino filmo „Sala“ (2006 m., Rusija) kadras. Aktorius Piotras Mamonovas (tėvas Anatolijus).

P. Mamonovas buvo įvertintas ir už aktoriaus talentą. Plačiajam žiūrovų ratui jis, ko gero, įsimintiniausias vienuolio Anatolijaus vaidmeniu režisieriaus Pavelo Lungino filme „Sala“ (Остров, 2006 m.), taip pat kaip Ivanas Rūstusis to paties režisieriaus 2009 m. filme „Caras“ (Царь) ir saksofonininko Aleksejaus vaidmeniu P. Lungino filme „Taksi bliuzas“ (Такси-блюз, 1990 m.).

Per savo gyvenimą kovojęs su priklausomybe nuo alkoholio ir narkotikų, dešimtajame dešimtmetyje menininkas atsivertė į krikščionių ortodoksų tikėjimą, kurį viešai ir atvirai liudijo iki pat mirties.

Parengta pagal Rusijos žiniasklaidos ir „Bernardinai.lt“ informaciją.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien