Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 02 02

Milita Žičkutė-Lindžienė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Misijų mokykla. Ar tai man?

Akimirka iš Misijų mokyklos susitikimo. Misijų mokyklos nuotrauka

Kas yra Misijų mokykla? Ar čia apie misionierius? Kaip misijų galima išmokti? Ir kam suaugusiam žmogui vėl grįžti į mokyklą? Kalbant paprastai ir aiškiai – esame pakviesti bendrystėje išgyventi tikėjimą ir atrasti galbūt dar ne visai atrastus dalykus, kaip galime geriausiai pasitarnauti.

Jau penktus metus iš eilės Kauno arkivyskupijos Misijų mokykla kviečia į tikėjimo nuotykį: 4 mokymų savaitgalius, kelionę į bendruomenę „Gyvenimo upė“ Slovakijoje ir patirtį Misijų savaitėje, kad esame Dievo mylimi.

Misijų mokykla – pirmiausia apie žmogišką santykį

Misijos mokyklos dalyvis Kęstutis, dalindamasis savo patirtimi, akcentavo, kad pirmiausia džiaugiasi nauju atradimu, jog tikintieji yra linksmi ir pilni gyvenimo. Dažnai vyrauja tarsi nuostata, kad tikintieji yra itin rimti, susikaupę, gal šiek tiek paliesti nostalgiško liūdesio. Svarbu, kad neužstrigtume ties tokiu vaizdiniu, nes tikėjimas mus kviečia džiaugtis, šypsotis, dalintis savo patirtimis ir tarnauti bendruomenėse.

Apie tai kalba ir Vida, kuri teigia esanti laiminga, pažinusi tiek nuostabių, dieviška meile apdovanotų žmonių. O kita Misijų mokyklos dalyvė Rūta tik patvirtina, kad atrastas santykis yra perkeičiantis: „Buvome ne tik bendrakeleiviai, bet tapome ir draugais!“ Tad Misijų mokyklos metu visų pirma yra svarbu susitikti žmogiškosios bendrystės lygmeniu ir vieniems kitus pamatyti, pažinti, atrasti bei dalintis tiek gyvenimiška, tiek tikėjimo patirtimi.

Akimirka iš Misijų mokyklos susitikimo. Misijų mokyklos nuotrauka

Misijų mokykla – pažinti save ir savo tikėjimą

Šių dienų skubančioje ir, atrodo, niekad nespėjančioje laikytis terminų mūsų kasdienybėje dažniausiai pristinga laiko pabūti su savimi ir labiau pažinti savo vidinį pasaulį, tylius širdies šnabždesius. Misijų mokyklos dalyvė Kristina dalinasi mintimis, kad būtent Misijų mokykloje (ruošiant liudijimus) teko paanalizuoti savo gyvenimą ir atsakyti į tokius klausimus, apie kuriuos anksčiau gal net nesusimąstė.

Tarnystei ir augimui Misijų mokykloje skiriamas laikas kviečia žvelgti į savo gyvenimą, jį labiau suprasti, suvokti save kaip Dievo kūrinį ir atrasti, kur geriausiai atsiskleisti. Petras teigė, kad Misijų mokykla jį augino ir vedė į gilesnį pažinimą, į plotį ir gylį, o ypač per bendrystę su kitais jis tikino vis labiau pažinęs save.

Be jokios abejonės, tai puiki galimybė iš esmės žvilgtelėti ir į savo tikėjimą. Dalyvė Oksana džiaugiasi Misijų mokykloje atradusi tikėjimo laisvę ir pasitikėjimą ten, kur nepatogu – eiti su Jėzumi Kristumi! Toks pažinimo laikas ilgalaikėje perspektyvoje yra neįkainojama dovana, nes tai gali perkeisti gyvenimą, suteikti jam tikrumo ir aiškumo.

Akimirka iš Misijų mokyklos susitikimo. Misijų mokyklos nuotrauka

 

Misijų mokykla – galimybė giliau pažinti, kaip tarnauti

Dažnai bažnytiniame kontekste girdime, kad esame kviečiami tarnauti. Tai pradžioje gali lyg ir šiek tiek kelti baimę – ar aš tai sugebėsiu? Ar tai tikrai aš turiu daryti? Ir kaip tai daryti? Misijų mokyklos metu didelis dėmesys skiriamas tam, kaip savo tikėjimu galime dalintis su kitais. Pavyzdžiui, Misijų dalyvė Kristina tikina, kad kiekvienas pakrikštytasis yra kviečiamas būti Dievo meilės misionieriumi, o ši mokykla padeda sužinoti ir išmokti būdų, kaip tai įgyvendinti praktiškai. O Petras sako, kad Misijos mokyklos vedamas augo ir pažino gyvosios Bažnyčios bendrystę ir tarnystę.

Susitikimų metu daug dėmesio skiriama tikėjimo liudijimui ir kaip jam pasiruošti, pristatomos įvairios misijų formos – nuo gatvės misijos iki mūsų parapijų misijų. Tai yra ne tik puiki galimybė apie tai sužinoti, bet visiems kartu, kuriant programą ir išgyvenant Miesto misijas, tai patirti. Pasak kunigo redemptoristo Rastislavo, Misijų mokyklos dalyviai ne tik išklausė mokymus, bet ir įgijo įgūdžių bei misionieriškos ugnies.

Kvietimas prisijungti prie Misijų mokyklos komandos. Misijų mokyklos nuotrauka

Misijų mokykla – šiandien laukia tavęs

Šiais metais jau penktą kartą renkama nauja Misijų mokyklos grupė, kuri per 5 susitikimus keliautų bendrystės ir augimo kelionę bei kartu dalyvautų misijose. Ir tu dar gali suspėti būti šio nuotykio dalimi. Šių metų programoje kartu su lietuvių Misijų mokyklos komanda savo liudijimais bei patirtimi dalinsis svečiai iš užsienio:

Noelis Chirchopas (Malta) – misionierius, prieš daugiau nei 40 metų dėl charizminio atsinaujinimo suprato, kad Jėzui yra svarbus asmeninis santykis su kiekvienu žmogumi ir juo pačiu. Pastaruosius 40 metų jis yra Sandoros bendruomenės „Dievo šlovė“ narys, Instituste fro world evangelisation – ICPE Mission narys, tarnauja Katalikiškųjų evangelizacijos mokyklų koordinatorių asociacijos – ACCSE (Europa) – valdyboje.

Michelle Moran kartu su vyru Peteriu (Jungtinė Karalystė) prieš 37 metus įsteigė evangelizacinę katalikų bendruomenę „Sion“. Misionierių pora daugiau nei 30 metų tarnauja Bažnyčioje. Michelle Moran daugiau kaip 10 metų vadovavo Tarptautinei katalikų charizminio atsinaujinimo tarnybai ir net 8 metus buvo Popiežiškosios pasauliečių reikalų tarybos narė. 2016-aisiais buvo paskirta dirbti įkuriant naują struktūrą – Atsinaujinimo ir Misijos bažnyčioje tarnybą.

„Gyvenimo upė“ („Rieka Zivota“) – tai šeimų, vienišų ir pašvęstųjų krikščionių bendruomenė, įkurta daugiau nei prieš trisdešimt metų Podolinieco redemptoristų vienuolyne (Slovakija), į kurį ir vyksime visi kartu vienam teoriniam ir praktiniam savaitgalio susitikimui. Ne vienam redemptoristai yra gerai pažįstami iš ankstesnių renginių.

Sužinoti daugiau ir registruotis į Misijų savaitę galite čia.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu