Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2022 01 12

Magdalena Lina Balandytė SF

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mk 1, 29–39 „Jis pagydė daugelį sergančių įvairiomis ligomis“

Magdalena Lina Balandytė SF, asmeninio archyvo nuotrauka

Išėjęs iš sinagogos, Jėzus su Jokūbu ir Jonu iškart nuėjo į Simono ir Andriejaus namus. Simono uošvė gulėjo karščiuodama, ir jie tuojau apie tai jam pasakė. Jis priėjęs pakėlė ją už rankos; karštis paliovė, ir ji galėjo jiems patarnauti.
Atėjus vakarui, kai saulė nusileido, pas Jėzų sugabeno visus ligonius ir demonų apsėstuosius; visas miestas buvo susirinkęs prie durų. Jis pagydė daugelį sergančių įvairiomis ligomis, išvarė daug demonų. Ir neleido demonams kalbėti, nes jie žinojo, kas jis.
Labai anksti, dar neprašvitus, Jėzus atsikėlęs nuėjo į negyvenamą vietą ir tenai meldėsi. Simonas ir jo draugai nusekė iš paskos ir, suradę jį, pasakė: „Visi tavęs ieško“. Jis atsakė: „Eikime kitur, į gretimus miestelius, kad ir ten skelbčiau žodį, nes tam esu atėjęs“. Ir keliavo po visą Galilėją, skelbdamas [žodį] jų sinagogose ir išvarinėdamas demonus.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – ses. Magdalena Lina Balandytė SF

Šiandien Evangelija kviečia kartu su Jėzumi keliauti į Simono ir Andriejaus namus. Namai dažniausiai yra mūsų saugi vieta, mūsų erdvė, kur galiu būti savimi. Atėjęs į namus, Jėzus gauna žinią, kad šioje vietoje yra sergantis žmogus – Simono uošvė. Jėzus nedvejodamas žengia artyn jos, ištiesia ranką ir pakelia ją iš jos vargo, iš ligos, iš prispaudimo. Kai mes susergame, ypač sunkesne liga, klausiame Dievo: kodėl man? Bet šiandien Evangelija parodo, kad liga, net pati sunkiausia, pareikalaujanti daug vidinių ir išorinių jėgų, gali tapti labai intymaus ir gilaus susitikimo su Dievu vieta – Jo stebuklų vieta.

Viešpats turi galią ištraukti žmogų net iš beviltiškiausių gyvenimo situacijų, padeda atitaisyti klaidas, suteikia vilties. Blogis žmogų daro bejėgį, o Jėzus prikelia gyvenimui. Tiesdamas žmogui ranką atkuria ryšį – vien prisilietimu manyje atkuria viską, kas iš Dievo, sunaikindamas, kas iš piktojo. Viešpats gydydamas tavo kūną ir širdį kviečia tarnauti ir tapti Dievo gydančios meilės laidu, kad Viešpats galėtų žengti į kitų žmonių gyvenimus. Prisiartindamas prie tavęs – kviečia žengti žingsnį prie kito žmogaus. Nebijok, Viešpats niekad neapgauna, neišduoda, laiko tavo ranką savo delne ir prašo, kad tu būtum Jo kojos, rankos, lūpos, širdis.

Viešpatie, meldžiu padėk man niekuomet nuo Tavęs neatsiskirti ir nebijoti prašyti Tavęs pagalbos savo silpnumui, išgydymo mano negalėms. Viešpatie, Tu esi Tas, kuris gydai sužeistas širdis.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.