Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 02 26

Raniero Cantalamessa OFM Cap

Žodis tarp mūsų

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mk 10, 13–16 „Kas nepriima Dievo karalystės kaip vaikas, – neįeis į ją“

T. Raniero Cantalamessa, OFM Cap. EPA nuotrauka

Jam nešė vaikučius, kad juos palytėtų, bet mokiniai jiems draudė.

Tai pamatęs, Jėzus užsirūstino ir tarė jiems: „Leiskite mažutėliams ateiti pas mane ir netrukdykite, nes tokių yra Dievo karalystė. Iš tiesų sakau jums: kas nepriima Dievo karalystės kaip kūdikis, – neįeis į ją“.

Ir jis laimino juos, apkabindamas ir dėdamas ant jų rankas.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Tėvas Raniero Cantalamessa OFM Cap.:

Žmogus jaučiasi menkas ir trapus didingoje visatoje. Nepaisant mokslinių atradimų, vis nuodugnesnio gamtos dėsnių išmanymo, o kartais ir dėl savo pernelyg įžūlios veiklos pasaulyje, mėginimo jį radikaliai pertvarkyti, žmogus patiria vienišumą ir netgi grėsmę. Bet tai negali mūsų atskirti nuo Dievo meilės.

Mane mylintis Dievas visa tai sukūrė, Jis visus savo kūrinius tvirtai laiko rankose! „Dievas – mūsų prieglauda ir stiprybė, visad arti pagalba varguose. Todėl nebijome, nors ir žemė sverdėtų, nors kalnai griūtų į jūrų gelmę“ (Ps 46, 2–3). Kaip skiriasi Biblijos žvilgsnis nuo sekuliaraus, Dievo nepažįstančio žmogaus požiūrio, teigiančio, kad pasaulis tėra yrantis skruzdėlynas, kad žmogaus kančia beprasmė ir kad pats žmogus tėra banga, nušluojama kitos bangos.

Apaštalas Paulius kalbėdamas apie Dievo ir Jėzaus Kristaus meilę visada jaudinasi. Paulius sako: Jis „pamilo mane <…> ir paaukojo save už mane“ (Gal 2, 20). Taigi pirmoji ir pati natūraliausia reakcija, išgirdus Dievo meilės apreiškimą, turėtų būti gilus jaudulys.

Visada prisiminsiu tą metą, kai man sukilo panašus jaudulys. Tai įvyko maldos susirinkime, ką tik išklausius tą Evangelijos pastraipą, kurioje Jėzus sako savo mokiniams: „Jau nebevadinu jūsų tarnais <…> Jus aš draugais vadinu“ (Jn 15, 15). Žodis „draugais“ mane stipriai supurtė. Jis kai ką palietė mano gilumoje. Visą dieną vaikščiojau apimtas nuostabos, kartodamas sau: „Jis mane pavadino savo draugu! Jėzus iš Nazareto, Viešpats, mano Dievas! Jis pavadino mane draugu! Aš esu Jo draugas!“

„Žodis tarp mūsų“ 2012 m. sausis  – vasaris

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.