Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 03 17

Ingrida Kazlauskaitė CSSBVMI

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mk 12, 28b–34 „Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats; tad mylėk jį“

Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Vienas iš Rašto aiškintojų atėjęs paklausė Jėzų: „Koks yra visų pirmasis įsakymas?“

Jėzus jam atsakė: „Pirmasis yra šis: ‘Klausyk, Izraeli, – Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats; tad mylėk savo Viešpatį Dievą visa širdimi, visu protu ir visomis jėgomis’. Antrasis: ‘Mylėk savo artimą, kaip save patį’. Nėra įsakymo, didesnio už šiuodu“.

Tuomet Rašto aiškintojas jam atsakė: „Gerai, Mokytojau, tu teisybę pasakei: ‘Dievas yra vienintelis ir nėra kito šalia jo, o mylėti jį visa širdimi, visu protu ir visomis jėgomis bei mylėti artimą, kaip save patį’ svarbiau už visas deginamąsias atnašas ir kitokias aukas“.

Matydamas, kaip išmintingai jis atsakė, Jėzus jam tarė: „Tu netoli nuo Dievo karalystės!“. Ir niekas daugiau nebedrįso jo klausinėti.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt.

Evangelijos komentaro autorius – ses. Ingrida Kazlauskaitė CSSBVMI

Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats

Kaip dažnai savęs paklausiu, kas mano gyvenime užima pirmą vietą? Mes tiek įsisukame į kasdienybę, į savo darbus, rūpesčius, jog neatkreipiame dėmesio į tai, kas mums gyvenime yra svarbiausia. Daugelis atsakys, kad tai šeima, vaikai, darbas, karjera. Gal dar atsiras, kas pasakys, kad svarbiausia yra tėvynė ir yra pasiruošęs, jei tik reikės, ginti ją. Tai svarbu, taip.

Šios dienos Evangelijos ištraukoje pastebėkim, kad ne Jėzus pirmas uždavė klausimą. Ne, jis nebuvo pasiruošęs mokyti ir priminti įstatymą. Tai vienas iš Rašto aiškintojų, norėdamas sukompromituoti Jėzų, uždavė klausimą: koks gi pats didžiausias įsakymas, nuo kurio visi turi pradėti gyventi? Ir Jėzus jam atsakė labai paprastai ir aiškiai. Pirmiausia mylėti Dievą, o tada mylėti artimą, kaip save.

Tad kaip aš laikausi įsakymų? Ar tikrai myliu Dievą? Jei taip, vadinasi, neužmirštu su Juo pakalbėti, Jam padėkoti, klausytis Jo balso. O kaip su artimu? Ar man svarbus kiekvienas žmogus? Ar nerūšiuoju į blogus ir gerus, į tobulus ir nevykėlius, į turtinguosius ir pasmerktuosius?

Šis Rašto aiškintojas pastebėjo, kad vykdant šį meilės įsakymą yra svarbiau, nei paaukoti Dievui deginamąsias aukas. Vadinasi, man gyvas santykis su Dievu ir nuoširdus santykis su žmogumi turi būti svarbiau už karjerą, darbą, kartais net už malonumą, atostogas. Jei tik mokėsiu tinkamai mylėti Dievą, visa tai turėsiu. Jei mokėsiu tinkamai mylėti savo artimą, tai tinkamai bus pasirūpinta ir manimi.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu