Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mk 3, 1–6 „Ar šeštadienį leistina gelbėti gyvybę ar žudyti?“

Portretas.
Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Jėzus vėl atėjo į sinagogą, o ten buvo žmogus su padžiuvusia ranka. Fariziejai stebėjo, ar jis gydys jį šeštadienį, kad galėtų apkaltinti.

Tuomet Jėzus tarė žmogui su padžiuvusia ranka: „Stok į vidurį!“ O juos paklausė: „Ar šeštadienį leistina gera daryti, ar bloga? Gelbėti gyvybę ar žudyti?“ Bet anie tylėjo. Tada, rūsčiai juos apžvelgęs ir nuliūdęs dėl jų užsispyrimo, tarė tam žmogui: „Ištiesk ranką!“ Šis ištiesė, ir ranka atgijo.

Išėję fariziejai tuojau ėmė tartis su erodininkais, kaip Jėzų pražudyti.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Evangelijos komentaro autorė – ses. Kūdikėlio Jėzaus  Marija Juozapa OCD

Šiandienė Evangelijos ištrauka pasakoja apie Jėzaus susitikimą sinagogoje. Jėzus atjaučia žmogų su padžiūvusia ranka ir pilnas meilės trokšta jį pagydyti. Tačiau supranta, kad toji diena – šeštadienis, šventadienis žydams, kai ilsimasi nuo darbų. Taigi Jėzus atsiklausia fariziejų nuomonės, ar leistina šventadienį gydyti. Atsakymas – tyla, ir Jėzus liūdi dėl tokio užsispyrimo ir neatsiliepimo. Viešpats atjausdamas pagydo žmogų, tuo tarpu fariziejai pasišalina nepatenkinti ir rezga planus, kaip Jėzumi atsikratyti.

Kokie esame mes – ar užsispyrę, teikiantys pirmenybę taisyklėms, o ne meilei ir artimojo reikmėms? Glauskimės prie Jėzaus, atėjusio padėti vargstantiesiems, ir elkimės taip, net jei ir tektų nebūti punktualiems ir t. t. – tikrieji poreikiai yra svarbesni už taisykles.

Prašykime Dievą malonės išlikti budrūs kitų poreikiams, padėti ir atjausti. Yra tokia daugybė žmonių, kuriems reikalinga pagalba, geras žodis. Tepadeda mums Dievas tinkamai pasirinkti, kaip pasielgė Jėzus, pagydydamas žmogų su padžiūvusia ranka.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu