Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mk 3, 13–19 „Pasišaukė, kuriuos pats norėjo, kad jie būtų kartu su juo“

Portretas.
Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Jėzus užkopė ant kalno ir pasišaukė, kuriuos pats norėjo, ir jie atėjo pas jį. Ir jis paskyrė Dvylika, kad jie būtų kartu su juo ir kad galėtų siųsti juos skelbti žodžio ir jie turėtų galią išvarinėti demonus.

Paskyrė Dvylika: Simoną, pavadinęs jį Petru; Zebediejaus sūnų Jokūbą ir Jokūbo brolį Joną (juos pavadino Boanergės, tai yra „griaustinio vaikai“);  Andriejų, Pilypą, Baltramiejų, Matą, Tomą, Alfiejaus sūnų Jokūbą, Tadą, kananietį Simoną ir Judą Iskarijotą, kuris vėliau jį išdavė.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Evangelijos komentaro autorė – ses. Kūdikėlio Jėzaus  Marija Juozapa OCD

Šiandien Evangelija pasakoja apie dvylikos mokinių, būsimųjų apaštalų, išrinkimą, mokinių, kuriuos pasiųs mokyti ir išvarinėti demonus.

Išrenkamas ir Judas Iskarijotas, kuris vėliau išdavė Jėzų. Galime klausti – ar Jėzus to nežinojo? Neturime jokių ženklų, kad Jėzus būtų elgęsis su Judu skirtingai nei su kitais mokiniais, netgi patikėjo jam kasą. Iš Evangelijos žinome, kad Judas nebuvo ištikimas, sukčiavo. Jėzus, žinodamas tai, palieka Judui atsivertimo galimybę.

Kiek sykių mes esame buvę neištikimi Dievui, o Jis kantriai laukia mūsų grįžtant, niekuomet neverčia, nes yra suteikęs žmogui laisvą valią, kaip ir Judui. Mums dera būti apdairiems, rūpestingiems ir laikyti akis nukreiptas į Jėzų, o kai nupuolame – sugrįžti ir atsiprašyti. Dievas visada pasiruošęs atleisti ir mus palaikyti, jeigu tik šaukiamės Jėzaus savo nuopuoliuose. Liūdna, kad Judas leidosi supančiojamas pinigų. Ir kaip sako išminčius – pinigai yra visokio blogio šaknis: turtai žadina pavydą, kelia nepasitenkinimą ir pan.

Glauskimės prie Jėzaus ir melskimės už visus, kurie nusisuko nuo Dievo, idant gautų malonę sugrįžti, atgailauti. Melskime atsivertimo malonės kaliniams.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu