Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2023 01 24

Antanas Saulaitis SJ

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mk 3, 31–35 „Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina“

Antanas Saulaitis SJ. Vidmanto Šimkūno nuotrauka

Atėjo Jėzaus motina ir broliai ir, atokiau sustoję, per kitus prašė jį iškviesti. Aplink jį sėdėjo minia, kai jam buvo pranešta: „Štai tavo motina ir broliai bei seserys tenai ieško tavęs“.

O jis atsakė: „Kas yra mano motina ir broliai?“ Ir, apžvelgęs aplink sėdinčius, pasakė: „Štai mano motina ir broliai! Kas tik vykdo Dievo valią, tas man ir brolis, ir sesuo, ir motina“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Evangelijos komentaro autorius – Antanas Saulaitis SJ

Pirmykštėse kultūrose giminystė, šeima, židinys buvo esminė sąlyga išgyventi. Moderniame pasaulyje taip nebėra, tačiau šeima, šeimyna vis dar išlieka svarbiausia. Jėzus papildo šeimos vaidmenį ir sampratą, įtraukdamas mokinius: Jėzaus sekėjai yra jo šeimos nariai.

Tokia tikėjimo glaudi giminystė, naujai pervadinta šeima, yra galingesnė už Rašto žinovų ir fariziejų galią mokyti, šviesti, vesti. Vykdydami Dievo valią, mokiniai tampa tokie artimi kaip šeima: sava, brangi, patvari, tvirta.

Apaštalas Paulius kreipiasi laiškuose „Broliai ir seserys“ ne iš perdėto pamaldumo, bet iš supratimo, kad susirinkusieji apie Kristų yra daugiau negu kokia bendrija ar grupelė, jie – šeimynos veiklūs, įtakingi, reikšmingi, vertingi nariai, brangūs vienas kitam ir atviri kitiems.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite