2021 08 29

Magdalena Lina Balandytė SF

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mk 7, 1–8a. 14–15. 21–23 „Atmesdami Dievo įsakymą, jūs įsikibę laikotės žmonių padavimo“

Magdalena Lina Balandytė SF. Asmeninio archyvo nuotrauka

Pas Jėzų susirenka fariziejų ir keli Rašto aiškintojai, atvykę iš Jeruzalės. Jie pamato kai kuriuos jo mokinius, valgančius suterštomis (tai yra nemazgotomis) rankomis. Mat fariziejai ir visi žydai pagal prosenių paprotį valgo tik rūpestingai nusiplovę rankas. Taip pat sugrįžę iš turgaus, jie nevalgo neapsiplovę. Be to, yra dar daug nuostatų, kurių jie laikosi, sekdami papročiu, pavyzdžiui, taurių, puodelių bei varinių indų plovimo.

Taigi fariziejai ir Rašto aiškintojai jį klausia: „Kodėl tavo mokiniai nesilaiko prosenių papročio ir valgo suterštomis rankomis?“

Jis atsako jiems: „Gerai apie jus, veidmainius, pranašavo Izaijas, kaip parašyta: Ši tauta šlovina mane lūpomis, bet jos širdis toli nuo manęs. Veltui jie mane garbina, mokydami žmonių išgalvotų priesakų. Apleidę Dievo įsakymą, jūs įsikibę laikotės žmonių papročių“

Ir vėl sušaukęs minią, Jėzus kalbėjo: „Paklausykite manęs visi ir supraskite: nėra nieko, kas, iš lauko įėjęs į žmogų, galėtų jį sutepti. Žmogų sutepa vien tai, kas iš žmogaus išeina“. Iš vidaus, iš žmonių širdies, išeina pikti sumanymai, paleistuvystės, vagystės, žmogžudystės, svetimavimai, godumas, suktybės, klasta, begėdystės, pavydas, šmeižtai, puikybė, neišmanymas. Visos tos blogybės išeina iš vidaus ir suteršia žmogų“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorė – s. Magdalena Lina Balandytė SF

TAUTOS ŠIRDIS TOLI NUO MANĘS

Šios dienos tekstas kviečia  pasisvečiuoti pas Jėzų. Kartu su mumis yra keli fariziejai bei Rašto aiškintojai, kurie širdyje piktinasi Jėzumi bei Jo mokiniais. Fariziejams labai svarbi išorė, rūpestis papročiais, taisyklėmis, smulkmenomis ir tiesiog tekste galime nujausti kaip juos erzina tie, kurie elgiasi kitaip.  Jie, susikoncentravę į išorę, pameta esmę. Išorėje – tvarkingi, pasitempę, bet širdyje pasiklydę ir neturintys santykio su Dievu.

Kviečiu Tave akimirkai sustoti ir pažvelgti į savo širdį – kas joje vyksta? Dėl ko ji nerimauja ar džiaugiasi? Gal ji pasimetus ir sudužus? Atsistosiu Tiesioje prieš Dievą ir bandysiu atsakyti į klausimą – ar mano išorinis ir vidinis žmogus žengia koja kojom, ar nevaidinu, neapsimetinėju?

Kai esu pasiklydęs Jėzus vėl ir vėl, kantriai kreipia mane grįžti į savo širdį. Širdis – tai mano giliausia ESMĖ – tai kas aš esu – mylima Tėvo dukra, mylimas Tėvo sūnus.

Viešpatie, leisk išgyventi Tavo mylintį žvilgsnį žvelgiantį į mano širdį. Tik Tu vienas pažįsti kas aš iš tiesų esu. Leisk man priglausti savo širdį prie Tavo širdies.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.