2020 06 11

Kostas Kajėnas

Gediminas Šulcas

bernardinai.lt

Klausymo laikas:

30 min.

„Žudžiau save ir savo artimiausius žmones“. Monikos istorija

Šeštoje arba septintoje klasėje Monika pirmą kartą paragavo alkoholio – norėjo greičiau suaugti. Rūkymas ir alkoholio vartojimas garantavo populiarumą tarp vyresnių mokinių. Vėliau ji išbandė heroiną: „man patiko pats procesas to rūkymo, kažko nelegalaus darymo. Iš mano klasiokų to niekas nedarė, aš nors kažkur pirma esu – pirma pabandau narkotikus. Man reikėjo kažkur būti pirmai“. Rūkė savaitgaliais, po to ir darbo dienomis, pradėjo meluoti tėvams, kad gautų pinigų, nelankyti mokyklos. Monikos vaikinas ir jo draugai heroiną leidosi, netrukus prisijungė ir ji.

„Dienos pradėjo būti beprasmės. Atrodė, jeigu nepavartosiu, diena kaip veltui praėjusi – pilka, neįdomi. Po truputį prasidėjo sistemingas vartojimas. Supratau, kad man tai nepatinka, nes kiekvieną dieną reikia pinigų, aš jau atsiribojusi nuo visų draugų, kurie nevartoja, bendrauju tik su vartojančiais.“

Monika vogė, žeminosi ir buvo žeminama, vaikščiojo ten, kur grėsė pavojus jos gyvybei. Ryte atsikėlusi nežinodavo, kaip baigsis jos diena. Nebuvo ramybės. Nematė jokių prošvaisčių, galvojo, kad taip ir mirs, tačiau po šešerių metų vartojimo ji pakliuvo į reabilitaciją. Pradėjusi sveikti atkrito, nes galvojo, kad visgi nėra priklausome – pavartojo alkoholio.  Palaipsniui grįžo prie narkotikų, nors buvo susižadėjusi ir susilaukusi vaikelio. Monika jautė kaltę prieš Dievą, vaiką, tėvus, nekentė savęs: „Aš gi mama, man vaikas rūpi, aš jį myliu, bet nustot vartot negaliu. Nuolat kaltė“. Keitė butą, šalį – niekas nepadėjo pabėgti nuo minčių apie narkotikus.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

„Maža to, kad save žudžiau vartodama, kartu su priklausomybe – ir artimiausius žmones.“

Dabar moteris gyvena priklausomybes turinčių asmenų bendruomenėje „Aš esu“, po truputį jaučiasi stipresnė, pagaliau turi tikslų ir svajonių. Jos santykiai su dukra ir tėvais geri. Ji atidavinėja skolas. Moniką džiugina bendravimas su žmonėmis, saulė, kiekvieną vakarą ji dėkoja už paprastus mažus dalykus, kuriuos turi. Suprasdama, kad praeities nepakeisi, ji nori eiti į priekį, džiuginti savo artimuosius.

Priklausomybes turinčių asmenų bendruomenė „Aš esu“
Adresas: Šv. Stepono g. 37, Vilnius
El. paštas: info@asesubendruomene.lt

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.