Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 10 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mons. K. Vasiliausko gimimo šimtmečiui – Šv. Kazimiero stela jo gimtinėje

Šv. Kazimiero stela, skirta monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimui. Jono Gencevičiaus nuotrauka

Rytoj, spalio 18 d., Vabalninko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje bus atidengta ir pašventinta Šv. Kazimiero stela, skirta monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimui. 2022-uosius Seimas yra paskelbęs Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais.

Vabalninko bažnyčios, kurioje K. Vasiliauskas buvo pakrikštytas ir aukojo pirmąsias šv. Mišias, šventoriuje bus pašventintas Trirankio šv. Kazimiero iš Vilniaus arkikatedros bazilikos Šv. Kazimiero koplyčios atvaizdas.

Šiam Lietuvos globėjui monsinjoras dažnai melsdavosi. Šv. Kazimiero atvaizdas, preciziškai nulipdytas rankomis, išlietas iš bronzos, vėliau padengtas paladžiu ir paauksuotas, buvo įtvirtintas rankomis nutašytame granito luite. Sumanymo autorius skulptorius Jonas Gencevičius yra sukūręs ir K. Vasiliauskui skirtą riedulį Vilniuje prie Šv. Rapolo bažnyčios esančiame monsinjoro vardu pavadintame skvere.

Šv. Kazimieras, Kazimieras Vasiliauskas
Šv. Kazimiero stela, skirta monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimui. Jono Gencevičiaus nuotrauka

Idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja Ramunė Sakalauskaitė, iniciatyvinė grupė: kunigai Ričardas Doveika ir Gintaras Petronis, literatūrologai Viktorija Daujotytė ir Valentinas Sventickas, renginių vedėja Aldona Daučiūnienė.

Minint K. Vasiliausko gimimo šimtmetį, spalio 18 d., antradienį, 11 val. Vabalninko bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios, kurioms vadovaus Panevėžio arkivyskupas Linas Vodopjanovas, 12 val. vyks stelos atidengimas ir pašventinimas. 13 val. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijoje (K. Šakenio g. 12) bus apdovanoti Biržų rajono 5–12 klasių moksleivių miniatiūrų konkurso „Ir tamsoje yra šviesos“, skirto Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metams paminėti, laureatai ir jų mokytojai.

17 val. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (J. Radvilos g. 3) vyks Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas, koks jis buvo: Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ aptarimas ir diskusija „Kunigo vaidmuo šiandienos iššūkių visuomenėje“. Dalyvaus Kovo 11-osios Akto signataras Vytenis Povilas Andriukaitis, kunigas Gintaras Petronis, Biržų bažnyčios klebonas Jonas Morkvėnas, knygos autorė.

Šv. Kazimieras, Kazimieras Vasiliauskas
Šv. Kazimiero stela, skirta monsinjoro Kazimiero Vasiliausko atminimui. Jono Gencevičiaus nuotrauka

Monsinjoras K. Vasiliauskas buvo politinis kalinys ir tremtinys, pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas ir ilgametis jos vadovas, Vilniaus garbės pilietis. Dvasininkas atlaikė sunkiausius gyvenimo išbandymus, pralenkė laiką ir iki šiol išlieka nesuvaidintos atjautos bei žmogiškumo simboliu ir tiltu, jungiančiu skirtingus pasaulius. Savo gyvenimu jis liudijo dorovinį ir moralinį atsparumą, tvirtą pasaulėžiūrą, tarnystę Dievui, Tėvynei ir jos žmonėms.

 

Organizatorių informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite