Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 07 26

Kun. Nerijus Pipiras

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mt 13, 36–43 „Kaip surenkamos ir sudeginamos raugės, taip bus ir pasaulio pabaigoje“

Kun. Nerijus Pipiras. Asmeninio archyvo nuotrauka

Paleidęs minias, Jėzus keliavo namo. Prie jo priėjo mokiniai ir prašė: „Išaiškink mums palyginimą apie rauges dirvoje“. Jis atsiliepė:

„Sėjantysis gerą sėklą yra Žmogaus Sūnus. Dirva – tai pasaulis. Gera sėkla – karalystės vaikai, o raugės – piktojo vaikai. Jas pasėjęs priešas – velnias. Pjūtis – tai pasaulio pabaiga, o pjovėjai – angelai.

Taigi, kaip surenkamos ir sudeginamos raugės, taip bus ir pasaulio pabaigoje. Žmogaus Sūnus išsiųs savo angelus, tie išrankios iš jo karalystės visus papiktintojus bei nedorėlius ir įmes juos į žioruojančią krosnį. Ten bus verksmas ir dantų griežimas. Tuomet teisieji spindės kaip saulė savo Tėvo karalystėje.

Kas turi ausis, teklauso!“

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja kun. Nerijus Pipiras

Jėzus daug kalbėjo žmonėms. Baigęs kalbėti, jis tiesiog eina namo. Štai čia, rodos, ir prasideda nesusipratimai. Netgi mokiniai, kurie buvo šalia, Jėzaus nesuprato. Jie prašo, kad Jis paaiškintų, ką turėjęs omenyje, kalbėdamas apie rauges dirvoje. Ko gero, visi žinome ar bent jau nujaučiame, kas yra tos raugės. Vis dar ypač jautriai reaguojame į įvairias piktžoles ir šiukšles. Nors, žinoma, yra technologijų, kurių dėka be vargo galime visa tai išnaikinti.

O kaip naikinamos dangaus karalystės piktžolės? Galų gale, kaip jos atrodo? Juk, manyčiau, ir mokiniai suvokė, kad tas palyginimas apie Dangaus karalystę. Tad nejaugi tas Sėjėjas negali sėti vien tik gerą sėklą ar bent jau neleisti piktžolėms suželti?

Matome, kad net ir mūsų dienomis, mūsų žinių industrijos amžiuje, ši tema sukelia daugybę klausimų.

Į šiuos žmogiškus klausimus Jėzus atsako labai paprastai. Žmogus labai dažnai nori viską daryti greitai. Tuo tarpu Dangiškasis Šeimininkas yra be galo kantrus. Ir tai, ką dirva išaugino, bus aišku tik didžiosios pjūties metu. Tad iš tiesų ne taip jau paprasta šiandien ir dabar atsakyti į klausimą, kas yra kviečiai ir kas – raugės. Šį verdiktą išgirsime tuomet, kai bus atskleistos daugelio mintys.

Iš kitos pusės, Evangelijos palyginimas turi mus ir sukelti nerimą. Juk Sėjėjas nepaliauja sėjęs sėklą į pasaulį. Tačiau kokia ta sėkla – gera ar bloga – paaiškės laikų pabaigoje. Mūsų pasirinkimai, kai pagalvoji, gali tiek daug nulemti… Tad budėkime, kad kartais nevirstumėme raugėmis.

Bernardinai.lt archyvas

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.