2020 06 09

Kun. Robertas Urbonavičius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Mt 5, 13–16 „Jūs – pasaulio šviesa“

Kun. Robertas Urbonavičius. Asmeninės feisbuko paskyros nuotrauka

Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
„Jūs – žemės druska. Jei druska nustotų sūrumo, kuo gi ją reikėtų pasūdyti? Ji niekam netinka, ir belieka ją išberti žmonėms sumindžioti.
Jūs – pasaulio šviesa. Neįmanoma nuslėpti miesto, kuris pastatytas ant kalno. Ir niekas nevožia ryku degančio žiburio, bet jį stato į žibintuvą, kad šviestų visiems, kurie yra namuose.
Taip tešviečia ir jūsų šviesa žmonių akivaizdoje, kad jie matytų jūsų gerus darbus ir šlovintų jūsų Tėvą danguje“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorius – kun. Robertas Urbonavičius

Net ir pirmosios Komunijos pasirengimo pamokėles lankantys vaikai atsakytų, kad be druskos maistas prėskas, o be šviesos – skendėtume tamsybėse.

Tačiau ką reiškia būti druska ir šviesa? Pirmiausia, šie du dalykai buvo ypač svarbūs Jėzaus laikais – druska saugojo maistą nuo sugedimo, o šviečiantis žibintuvas buvo kiekvieno vakaro būtinybė, o ne romantikos akcentas. Vadinasi, pasauliui krikščionys yra būtini, kad apsaugotų jį nuo visiško moralinio sugedimo ir nušviestų nuodėmių naktį.

Būti druska – reiškia neiti ten, kur eina pasaulis, jo filosofija, moraliniai papročiai. Būti druska reiškia turėti drąsos būti kitokiam, nei netikintys bendradarbiai, kaimynai ar net šeimos nariai, išlikti tiesoje, kuri nekinta ir nepriklauso nuo laikmečio madų. Būti šviesa reiškia gyventi taip, kad visi žmogaus darbai liudytų Kristų.

Yra daug krikščionių, išmanančių visas dvasingumo formas, atlikusių begales rekolekcijų, perskaičiusių dvasingumo ekspertų vadovėlius, tačiau taip ir neišmokusių nusišypsoti sutiktam žmogui ar be teisuolio kaukės pakalbėti su klystančiuoju, pagelbėti vargšui (net jei tai ir įkyrus kaimynas).

Būti šviesa. Būti druska. Būti tuo, kurio reikia pasauliui, idant jis neprarastų prasmės.