Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 03 15

Ingrida Kazlauskaitė CSSBVMI

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mt 5, 17–19 „Kas juos vykdys ir jų mokys, bus vadinamas didžiu“

Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Jėzus bylojo savo mokiniams:

„Nemanykite, jog aš atėjęs panaikinti Įstatymo ar Pranašų. Ne panaikinti jų atėjau, bet įvykdyti. Iš tiesų sakau jums: kol dangus ir žemė nepraeis, nė viena raidė ir nei vienas brūkšnelis neišnyks iš Įstatymo, viskas išsipildys.

Todėl, kas pažeistų bent vieną iš mažiausių paliepimų ir taip elgtis mokytų žmones, tas bus vadinamas mažiausiu dangaus karalystėje. O kas juos vykdys ir jų mokys, bus vadinamas didžiu dangaus karalystėje. Taigi sakau jums: jeigu jūsų teisumas nebus tikresnis už Rašto aiškintojų ir fariziejų teisumą, jūs neįeisite į dangaus karalystę“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt.

Evangelijos komentaro autorius – ses. Ingrida Kazlauskaitė CSSBVMI

Kas juos vykdys ir jų mokys, bus vadinamas didžiu

Šiais laikais gauname daug pamokymų, patarimų. Jei tik reikia ir jei nereikia. Bet labiausiai pamoko mus ne jie, o rodomas pavyzdys. Todėl sakoma, kad mokymas įgauna didesnę prasmę ir svorį, kai kalbama ir apie savo paties liudijimą. Jėzus, kalbėdamas apie įstatymus, nori pasakyti, kad neužtenka vien tik mokyti įstatymų, reikia ir pačiam pagal juos gyventi. Ir tai nėra lengva. Bet tas, kuris dės visas pastangas, kad įvykdytų meilės įstatymą, tas bus vadinamas didžiu Dangaus karalystėje.

Jėzus negiria tų, kurie įrodo savo teisumą kitų akyse. Tokie net neįeis į Dangaus karalystę. Bet jis ragina mus visus stengtis vykdyti teisumą, bet tikrą ir nuoširdų, ir tas tikrai pateks į Dangaus karalystę. Jūsų teisumas turi būti tikresnis už tuos, kurie moko ir įrodinėja savo teisumą. Tai yra tikresnis teisumas, kai aš vykdau įsakymą, nepaisydamas, ar ir kaip tai daro mano kaimynas, vadovas, draugas, bendruomenės narys, vadovas. Juk kiekvienas atsakysime už save pačius, o ne už kitą. Aš negaliu įeiti į Dangaus karalystę už kitą.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu