Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2020 06 12

Kun. Robertas Urbonavičius

Evangelijos komentaras

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mt 5, 27–32 „Kiekvienas, kuris geidulingai žvelgia į moterį, jau svetimauja“

Kun. Robertas Urbonavičius. Asmeninės feisbuko paskyros nuotrauka

Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
„Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: ‘Nesvetimauk!’  O aš jums sakau: kiekvienas, kuris geidulingai žvelgia į moterį, jau svetimauja savo širdimi.
Jeigu tavo dešinioji akis skatina tave nusidėti, išlupk ją ir mesk šalin. Verčiau tau netekti vieno nario, negu kad visas kūnas būtų įmestas į pragarą. Ir jeigu tavo dešinioji ranka gundo tave nusidėti, nukirsk ją ir mesk šalin. Verčiau tau netekti vieno nario, negu kad visas kūnas patektų į pragarą.
Taip pat buvo pasakyta: ‘Kas atleidžia žmoną, tegul išduoda jai skyrybų raštą’. O aš jums sakau: kiekvienas, kuris atleidžia žmoną, – jei ne ištvirkavimo atveju, – skatina ją svetimauti; ir jeigu kas atleistąją veda – svetimauja“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorius – kun. Robertas Urbonavičius

Skaitydami Kalno pamokslo, kuris kartais vadinamas Krikščionybės konstitucija, ištraukas, susiduriame su dvejopa jausena. Iš vienos pusės, mus traukia Viešpaties duodami nuostatai, pranokstantys „kaip tu man – taip aš tau“ principą, iš kitos pusės, nepaleidžia mintis: ar Jėzus nenori per daug? Ar Mokytojo reikalavimai nėra utopija, kurią įgyvendinti sugeba vos keletas išrinktųjų ?

Galėtume sakyti, kad Viešpats mums pateikia tik gaires, siekiamybę, tad svarbu yra stengtis judėti nurodyta kryptimi. Kaip žmonės prie klausyklos dažnai sako – juk užtenka, kad esame padorūs, nieko nevagiame ir nežudome.

Taip, Mokytojas pažįsta mūsų žmogiškąjį silpnumą, Jis vienintelis tiksliausiai pasveria visas mūsų pastangas, tačiau Išganytojas trokšta, kad niekada nesustotume šventumo kelyje ir nepasakytume, kad mums jau gana, esame pakankamai teisūs ir geri.

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.