Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mt 5, 38–42 „Aš jums sakau: nesipriešink piktam žmogui“

Portretas.
Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Jėzus bylojo savo mokiniams:

„Jūs este girdėję, jog buvo pasakyta: ‘Akis už akį’ ir ‘dantis už dantį’. O aš jums sakau: nesipriešink piktam žmogui, bet, jei kas tave užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam ir kairįjį.

Jei kas nori su tavimi bylinėtis ir paimti tavo palaidinę, atiduok jam ir apsiaustą.

Jei kas verstų tave nueiti mylią, nueik su juo dvi.

Prašančiam duok ir nuo norinčio iš tavęs pasiskolinti nenusigręžk“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – ses. Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD

Pirmasis skaitinys perteikia itin svarbią žinią: mokėti tenkintis tuo, ką turi; džiaugtis kitų sėkme, ar tai būtų finansinis pasisekimas, darbo rezultatas, nuosavybės įsigijimas ir t. t. Turime budėti, idant netaptume godūs, pavydintys kitiems jų geros kloties. Matome karaliaus reakciją savininkui atsisakius parduoti žemę: godumas akimirksniu įžengia į karaliaus gyvenimą, jis nusimena, tampa prislėgtas. Tačiau žmogus juk nekaltas, tai jo tėvų paveldas, kurį brangina – kodėl gi turėtų parduoti?..

Būkime apdairūs gyvenime, netgi mažuose dalykuose – nepavydėkime kitiems. Evangelijoje Jėzus moko duoti prašančiajam. Gali skambėti kaip prieštaravimas – pirmajame skaitinyje girdime apie atsisakymą parduoti, o štai Jėzus moko duoti prašančiajam. Taip – duokime tiems, kurie prašo, kam reikalinga pagalba, tuo tarpu pirmajame skaitinyje žemės sklypas nebuvo būtinybė – galbūt tasai žemės plotas buvo vienintelis žmogaus pajamų šaltinis, maisto auginimo vieta…

Taip pat regime siaubingą situacijos posūkį – teisus žmogus nužudomas. Jėzaus mokymas duoti – tai ne žudyti ar žeisti, bet teikti gyvenimą, guldyti gyvybę.

Melskime už pasaulio valstybių vadovus idant jie tikrai mylėtų savo žmonių gerovę ir vadovautų paisydami sąžinės, darydami viską, idant užtikrintų taiką ir sugyvenimą, o jų pavaldiniai galėtų džiaugtis gyvenimo gerove, turėdami visa, kas reikalinga žmogaus būčiai.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.