Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2022 06 22

Aurimas M. Juozaitis

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Mt 7, 15–20 „Jūs pažinsite juos iš vaisių“

Dr. Aurimas M. Juozaitis. Redakcijos archyvo nuotrauka

Jėzus bylojo savo mokiniams:
„Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus. Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs gerų.

Kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį. Taigi jūs pažinsite juos iš vaisių“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – dr. Aurimas M. Juozaitis

Kokius vaisius nešu?

Šiandien skaitome paskutiniąją Jėzaus kalno pamokslo dalį. Ji apie vaisius. Vaisius, iš kurių būsime pažinti, kas mes esame, – ar vilkai avių kailiu, ar erškėčiai, norintys būti vynuogienojais, ar usnys – figų medžiais. Tarsi dedamas taškas – viskas bus atskleista, žmogau, laikas parodys, ką užauginai (plg. Lk 12, 3). Juk laikas anksčiau ar vėliau nuplėšia visas kaukes, ir visi pamato, kas brendo mūsų viduje. Tad kol dar augame, kol dar yra laikas, kol dar neatėjo pjūties metas, tol dar esame gavę šansą keisti ir keistis. Juk pats Jėzus savo uoliausius mokinius yra perspėjęs neskubėti imtis „laukų ravėjimo“, iki ateis derliaus metas (plg. Mt 13, 28–30).

Taip, augalai ir gyvūnai neturi laisvos valios, negali rinktis, kitaip sakant, jų likimą besąlygiškai lemia jų prigimtis, tačiau žmogus nėra nei augalas, nei gyvūnas. Nors Jėzus kartkartėmis savo palyginimuose ir naudojasi augalų bei gyvūnų pavyzdžiais, gal dėl to, kad sustiprintų aplinkybių poveikio svarbą, tačiau svarbesnė žinia yra kita. Mus formuoja mūsų praeitis, tačiau ją gali pakeisti kiekvieno žmogaus konkrečios dienos pasirinkimai. Kaip sakydavo Dagas Hammarskjöldas: „Mes negalime pasirinkti likimo, bet tai, ką įdedame į jį, yra mūsų.“ Todėl nėra taip svarbu, kas buvau, žymiai svarbiau yra tai, ką DABAR darau, kokias viltis puoselėju ateičiai. Kur čia neprisiminsi ir popiežiaus Pranciškaus: „Kiekvienas šventasis turi istoriją, kiekvienas nusidėjėlis turi ateitį.“

Taigi, ar apsispręsiu tikėjimo labui? Ar liksiu savo valios vergu, o gal sava valia dovanosiu ją Tam, kuris ją dovanojo man? Tarsi grąžinsiu ją atgal. Bet šis grąžinimas nebus paprastu atidavimu to, ką buvau gavęs iš Dievo dovanai. Juk neiškasiu užkonservuotos valios iš kokios nors saugyklos. Žmogaus valia yra gyva, kaip ir jo siela, tad jos sandėliuoti neįmanoma. Žmogaus valia gyvendama su žmogumi bręsta, keisdama žmogų keičiasi ir pati, tad tuomet, kada ją grąžinsiu Dievui, ji nebebus tokia, kokią buvau gavęs ją iš Jo užgimęs. Kitais žodžiais tariant, mano valia atspindės ir mano viduje subrandintus vaisius.

O kaip bręsta mano valia? Pasitikėjimu Jėzaus žodžiu, t. y. jų vykdymu. Ir puikiai žinome, kad Jėzaus žodžiai „įvyksta“ žmogaus širdyje (Lk 8, 15). Taigi, jei atveriu savo širdį Jėzaus žodžiams, kitaip tariant, savo valia dovanoju Jėzui iniciatyvą joje, tuomet viskas keičiasi manyje ir aplink mane, nes IŠ ESMĖS keičiuosi aš. Ir tada net šilkmedžiui galiu įsakyti: „Išsirauk ir pasisodink jūroje“ (Lk 17, 6b), tai taip ir įvyksta, nes Dievui nėra neįmanomų dalykų (Lk 1, 37). Aleliuja! Amen.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.