Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 06 23

Gintautė Giedrimaitė, CC

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mt 7, 15–20 „Jūs pažinsite juos iš vaisių“

Gintautė Giedrimaitė, CC. Asmeninio archyvo nuotrauka

Jėzus bylojo savo mokiniams:
„Sergėkitės netikrų pranašų, kurie ateina pas jus avių kailyje, o viduje yra plėšrūs vilkai. Jūs pažinsite juos iš vaisių. Argi kas gali pasiskinti vynuogių nuo erškėčių ar figų nuo usnių?! Juk geras medis duoda gerus vaisius, o netikęs medis – blogus. Geras medis negali duoti blogų vaisių, o netikęs gerų.
Kiekvienas medis, kuris neduoda gerų vaisių, bus iškirstas ir įmestas į ugnį. Taigi jūs pažinsite juos iš vaisių“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorė – ses. Gintautė Giedrimaitė

Septintuoju Evangelijos pagal Matą skyriumi baigiasi Kalno pamokslas, kuriame girdime labai konkrečius Jėzaus pamokymus ir perspėjimus. Šios dienos ištraukoje gal net galime pajusti Jo susirūpinusį, griežtoką toną. Tad man pirmiausia norisi pradėti nuo pabaigos, t. y. nuo Jėzaus minimų vaisių.

Kas iš mūsų rūpinasi augalais, žino, kiek jie reikalauja priežiūros ir rūpesčio. Susodiname mažus daigelius, juos tręšiame, laistome, apravime ir tikimės, kad šitaip puoselėdami sulauksime vaisių: pomidorų, agurkų, o gal braškių, priklausomai nuo to, kokius daigelius pasodinome.

Jėzus kviečia atkreipti dėmesį, kokius daigelius savo širdyje sodiname ir puoselėjame. Apaštalas Paulius primena, kokių vaisių turime laukti: „Dvasios vaisiai yra meilė, džiaugsmas, taika, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas, susivaldymas“ (Gal 5, 22). Pažvelgę į savo širdies sodą, gal pastebėsime, kad vėl pridygo piktžolių, kurias reikia išravėti.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijoje Jėzus kalba ir apie vilkus, kuriuos reikia atpažinti, nes jie pasislėpę kaip ir tos piktžolės, „apsimetančios“ daržovėmis… Kas tie vilkai šiandien mano gyvenime? Tai gali būti ir mintys, pagundos ir situacijos, pradžioje daug žadančios, o galiausiai sudraskančios ateitį į skutelius. Tačiau Dvasios vaisiai, kuriuos puoselėjame savo širdyje, leis atpažinti tikrąjį Avinėlį, kuris nuves mus į Pergalę.

Jėzau, suteik mums drąsos puoselėti savo širdies sode Tavo pasėtus Dvasios vaisius, sergėk mus nuo puolančių pagundų ir padėk ištikimai sekti Tavimi.