2021 12 02

Antanas Saulaitis SJ

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Mt 7, 21. 24–27 „Kas vykdo Tėvo valią, įeis į dangaus karalystę“

Kun. Antanas Saulaitis. Bernardinai.lt nuotrauka

Jėzus kalbėjo savo mokiniams:

„Ne kiekvienas, kuris man šaukia: ‘Viešpatie, Viešpatie!’, įeis į dangaus karalystę, bet tik tas, kuris vykdo mano dangiškojo Tėvo valią.

Kas klauso šitų mano žodžių ir juos vykdo, panašus į išmintingą žmogų, pasistačiusį namą ant uolos. Prapliupo liūtys, ištvino upės, pakilo vėjai ir daužėsi į tą namą. Tačiau jis nesugriuvo, nes buvo pastatytas ant uolos.

Kas klauso šitų mano žodžių ir jų nevykdo, panašus į paiką žmogų, pasistačiusį namą ant smėlio. Prapliupo liūtys, ištvino upės, pakilo vėjai ir daužėsi į tą namą, ir jis sugriuvo, o jo griuvimas buvo smarkus“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos komentaro autorius – kun. Antanas Saulaitis SJ

Senamiestyje kartais matome pastatų pamatuose į šaligatvį iškišusius riedulius. Statybininkai taupė ranka darytas ir degtas plytas. Tie akmenys – tinkamas tvirto pamato, paremto Jėzaus mokymu ir Dievo malone, įvaizdis. Kartais gerai matomas būna net pats kertinis rūmų ar kokio namelio akmuo. Namas ant uolos vykdo statytojo Tėvo valią.

Pamatas klojamas pirma. Jis priima visa kita, kas ant jo kraunama ar auga. Tolesnio darbo, naujų dalyvių, veikėjų dalies kokybė užtikrinta, jei pamatas patikrintas, tvirtas. Tai išryškės laikui atėjus.

Klausytis žodžio, moko popiežius Pranciškus, esminis dalykas – klausytis ir girdėti vienam kitą, kai visi stovime ant to paties pagrindo. Klausydamiesi vieni kitų, už žodžių girdime šių asmenų vertę, svarbą, dosnumą, įnašą bendram labui.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.