Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2023 01 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Mūsų šeima vieninga kaip niekad.“ Ukrainos prezidento V. Zelenskio sveikinimas ortodoksų šv. Kalėdų proga

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Ukrainos prezidentūros nuotrauka

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio sveikinimas ortodoksų šv. Kalėdų proga. Vertė Jurgita Jačėnaitė.

Brangi tauta! Nuoširdžiai sveikinu milijonus ukrainiečių šeimų, kurios šiandien susiburia kartu, kad švęstų Šventąjį vakarą ir kartu pasitiktų pirmąją žvaigždę. Ji skelbia Kristaus gimimą.

Tai šeimos santarvės ir vienybės šventė. O mes visi kartu – didelė ukrainiečių šeima. Kad ir kur būtume šiandien – namuose, darbuose, apkasuose, keliuose, Ukrainoje ar už jos, – mūsų šeima vieninga kaip niekad. Savo didvyriškumu, nenugalimumu, tarpusavio pagarba ir pagalba.

Vieninga savo tikėjimu viena pergale.

Mes vienodai ją priartiname. Kiekvieną dieną. Vienodai palaikome vienas kitą, petys petin. Kiekvieną dieną. Giname savo žemę, savo kultūrą, savo tradicijas, savo tikėjimą. Kaip tai darė mūsų protėviai kazokai – tikėjimo ir Kristaus cerkvės gynėjai. Ir taip, kaip tai darė visi jų palikuonys ir mūsų kariuomenės bei mūsų tautos tradicijos tęsėjai.

Mūsų protėviai tikėjo, kad Kalėdų išvakarėse mirusių artimųjų sielos nusileidžia iš debesų. Kaip skamba giesmėje – kad pamatytų tuos, kuriuos paliko šioje žemėje. Šiandien mūsų protėvių sielos gelbsti mus kas dieną. Grumiantis su tais, kurie atėjo į mūsų žemę. Gyvename ypatingais laikais. Ir visos mūsų šventės – ypatingos. Esame priversti pažeisti kai kurias tradicijas, kad apgintume mūsų tradicijas.

Per šventes negalima vilkėti tamsius ar senus, sudėvėtus drabužius, kad namus aplenktų bėdos. Tačiau bėdos į mūsų namus atėjo 2022-ųjų vasario 24-ąją, todėl nuo tos dienos nevilkime baltų apdarų ir kovojame su tamsiomis jėgomis.

Svečius reikia priimti ypač svetingai ir jautriai. Svečius – taip, bet ne okupantus. Šventą dieną negalima kuoptis ir nešti šiukšlių iš namų, tačiau mes grumiamės su velniais ir nešame šiukšles iš savo namų daugiau kaip 300 dienų iš eilės. Draudžiama šią dieną siūti ir megzti, tačiau mes piname maskuojamus tinklus ir siuvame apsaugos liemenes, kad nugalėtume blogį. Šiomis dienomis mūsų protėviai nemedžiodavo, o mes kovojame, kad netaptume grobiu ir nugalėtume žvėrį.

Tai mato Dievas. Tai mato pasaulis. „Varpų giesmė“ (Колядка дзвонів), parašyta pagal Mikolos Leontovičiaus muziką, perdainuojama daugiau kaip 150-ia variacijų. Ukrainiečių „Ščedrikas“ (Щедрик) dovanoja kalėdinę dvasią visai planetai. Vilties dvasią, gėrio ir stebuklo dvasią. Šiais metais taikos dvasią dovanoja ne tik mūsų muzika, bet ir ukrainiečių ryžtas, nepalenkiamumas, nepalaužiamumas, nenugalimumas. Mūsų protėviai tikėjo, kad Kalėdų naktį atsiveria dangūs. Ir jeigu tą akimirką prabilsi į aukščiausiąją jėgą savo svajone, ji būtinai išsipildys.

Šiandien mūsų visų svajonė viena. Tegul kiekvieną šeimą aplankys santaika, kiekvienus namus – gausa, į ukrainiečių žemę ateis pergalė, o su ja – tūkstantmečius besitęsianti taika ir klestėjimas.

Linkiu jums visiems laimingų Kalėdų ir skalsios kūčios!

Saugokite save, globokite savo šeimas, saugokite mūsų Ukrainą!

Христос рождається! Славімо його! – Kristus užgimsta! Šlovinkime jį!

Vertė Jurgita Jačėnaitė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite